Де і Як купити криптовалюту в Україні

Де і Як купити криптовалюту в Україні

Купівля криптовалюти вперше може здатися складною. Але це набагато простіше, ніж виглядає збоку, якщо розбити процес за кроками. Насправді немає особливої ​​різниці – купити криптовалюту в Україні або інших країнах.

Для інвестування або торгівлі криптовалютою потрібен лише обліковий запис на криптобіржі або онлайн обміннику. Також рекомендується дотримуватися певних заходів безпеки.

Якщо коротко, то щоб купити криптовалюту в Україні (Bitcoin, Ethereum або будь-які інші монети), вам потрібно всього кілька простих речей та дій.

Що потрібно для купівлі-продажу криптовалюти в Україні:

 • обліковий запис на біржі криптовалюти;
 • документи, що засвідчують особу, якщо на платформі обов’язкова процедура KYC ( Знай свого клієнта);
 • безпечне підключення до Інтернету через ПК або мобільний пристрій;
 • спосіб оплати (банківська картка Visa або Mastercard) або інші платіжні інструменти, доступні на платформі кріпти.

Додатково рекомендується мати свій особистий крипто-гаманець (в ідеалі “холодний” апаратний), якщо ви вирішите зберігати засоби поза обліковим записом біржі. Також можна придбати цифрові активи в спеціалізованих банкоматах або через P2P-біржі, але за великим рахунком дії покупця будуть схожими.

І хоча це виглядає просто і насправді таким є, для новачків, які вперше хочуть здійснити покупку біткоїну або інших альткоінів, короткого опису алгоритму явно недостатньо . У початківців крипто-інвесторів буде страх щось зробити не так і втратити гроші. І це нормально. Обережність ще нікому не завадила. Тому давайте по кроках докладно розглянемо весь процес, де і як купити криптовалюту.

Де купити криптовалюту в Україні

Як ми згадували вище, процес купівлі криптовалюти в Україні технічно нічим не відрізняється від аналогічних в інших країнах. В окремих випадках можуть бути особливості у процедурі верифікації (KYC) залежно від юрисдикції криптобіржі або користувача. І можливі різні умови оподаткування – від повної відсутності до спеціального декларування. Але ці фактори не відносяться технічно до процесу купівлі-продажу крипти.

Переважна більшість популярних криптовалютних бірж надають свої послуги по всьому світові і є глобальними майданчиками. Однак, в окремих випадках можуть бути обмежені громадян тих чи інших країн або територій. Як приклад, можна навести велику і дуже відому в США біржу Coinbase, яка не надто працює з користувачами з України.

Як протилежний приклад можна відзначити криптобіржу Kuna, яку часто називають “українською”, хоча насправді це група компаній, зареєстрованих на Британських Віргінських островах, в Англії та Естонії. І ця біржа обслуговує користувачів із різних країн, а не лише України.

Існують сотні криптоплатформ, які доступні українським інвесторам. Найпопулярніша у світі та добре відома в Україні – це, звичайно, Binance. Бізнес-портал БізнесМаркет спеціально підбирає кращі криптобіржі, де можна купити криптовалюту в Україні. На сторінках нашого сайту ви можете ознайомитись з докладними оглядами про кожен торговий майданчик та вибрати для себе оптимальний варіант.

А тепер, коли ми розібралися із загальною інформацією, давайте докладно розглянемо кроки, які потрібно зробити для придбання криптовалюти.

Крок №1. Виберіть криптобіржу або обмінник для торгівлі криптовалютою в Україні

До популярних торгових сервісів та майданчиків для покупки криптовалют відносяться:

 • криптовалютні біржі;
 • онлайн обмінники та різні платіжні сервіси;
 • брокерські контори.

З перерахованих, біржі криптовалют є найбільш зручним варіантом, оскільки вони пропонують широкий спектр функцій та більше криптовалют для торгівлі.

Існує багато типів бірж криптовалют. Деякі майданчики дозволяють користувачам залишатися анонімними і вимагають вводити особисту інформацію, а транзакції здійснюються безпосередньо між контрагентами. Такі біржі називають децентралізованими (DEX), що означає відсутність єдиного центру контролю. Але такі майданчики складніші у використанні і часто не мають інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу. Тому переважно DEX-платформи більше підходять для досвідчених користувачів.

Для новачків та початківців крипто-інвесторів з України більше підійдуть централізовані криптобіржі на зразок Binance, FTX, WhiteBIT та ін. По-перше, на великих і популярних сервісах присутній зручний інтерфейс сайтів і мобільних додатків, що легко освоюється. По-друге, більшість з них мають локалізований переклад російською або українською мовою, що значно полегшує процес для користувачів, які не володіють іноземними мовами. І по-третє, найкращі криптобіржі надають дуже широкий перелік функцій та можливостей, який задовольнить запити будь-якого вимогливого інвестора.

Найпростіший спосіб визначити, яка біржа підійде саме вам, це самостійно ознайомитися з ними.У каталозі БізнесМаркет ви можете вибрати кілька або всі криптобіржі, щоб зареєструватися та особисто перевірити їхні можливості.

Створення облікового запису на крипто-платформах абсолютно безкоштовно і на першому етапі не вимагає надання будь-яких персональних даних. Тому ви можете сміливо реєструватися на різних майданчиках для ознайомлення з ними. При реєстрації використовується лише ваш email/телефон та пароль. А проходити процедуру KYC потрібно буде лише в тому випадку, якщо ви вирішите торгувати криптовалютою.

Корисна інформація:

Користувачам, які хочуть глибше розібратися у відмінностях та типах бірж, а також різних способах купівлі криптовалюти, можуть бути цікаві наступні публікації:

Що таке криптовалютна біржа? Типи, відмінності, особливості та порівняння.

Де купити криптовалюту? Просто інвестиції в цифрові активи.

Крок №2. Реєстрація – створення облікового запису на біржі криптовалюти

Після того, як ви вибрали один або кілька майданчиків для торгівлі криптовалютою, вам потрібно зареєструватися. Створення облікового запису (аккаунта) на біржі криптовалют дозволить вам зберігати, продати та купити Біткоїн або інші криптовалюти в Україні. Як правило, найкраще використовувати біржу, яка дозволяє користувачам виводити криптовалюту на свій особистий гаманець (онлайн або апаратний) для безпечного зберігання.

Процес реєстрації на криптобіржі здебільшого нічим не відрізняється від аналогічної дії в інтернет-магазині чи на форумі.

Для створення облікового запису, щоб купити криптовалюту в Україні, вам потрібно:

 • відкрити сайт криптовалютної біржі (можна вибрати в нашому Каталогу);
 • натиснути на кнопку/посилання “Створити обліковий запис” або “Реєстрація” (часто форма реєстрації сама показується під час відвідування сторінки сайту);
 • ввести свій email та/або № мобільного телефону (зазвичай є можливість вибрати зручний варіант);
 • придумати та ввести свій пароль (має бути складним та унікальним, щоб убезпечити ваші засоби від крадіжки);
 • підтвердити, що ви не робот, за допомогою введення капчі (іноді зустрічаються дуже оригінальні способи);
 • підтвердити адресу електронної пошти або номера телефону за допомогою верифікації посилання або введення коду (буде висланий на вказаний email/телефон).

Деякі платформи використовують автоматичне місцезнаходження і додатково пропонують відразу вказати резидентну країну користувача. У такому разі користувачі з України побачать відповідний запит або автоматичне введення коду країни у поле для введення номера телефону.

Форми реєстрації та процес створення облікового запису може мати індивідуальні відмінності на кожному торговому майданчику. Ви можете ознайомитись з подробицями в оглядах кожної біржі, які є у нашому Каталогу.

Факт реєстрації ні до чого не зобов’язує користувача, але дає доступ до Особистого кабінету на крипто-платформі та можливість ознайомитись із внутрішнім інтерфейсом Системи.

Також, залежно від Правил та Політики KYC на кожній біржі, може бути встановлений певний ліміт у грошовому еквіваленті, на суму якого дозволяються операції без проходження верифікації.

Поради БізнесМаркет:

Порада №1. Ми рекомендуємо реєструватися на якомога більшій кількості криптобірж. Навіть якщо ви не плануєте вести активну торгівлю криптовалютою, створені облікові записи можуть принести вам несподівані та приємні сюрпризи. Справа в тому, що біржі криптовалют досить часто проводять різноманітні конкурси, акції та безкоштовні роздачі криптовалюти або NFT. Також вигідно брати участь у лаунчпадах (англ. “Launchpad” – запуск або розповсюдження токенів нових проектів або криптовалюти), коли за невеликих вкладень можна заробити значний прибуток за короткий період часу.

Порада №2. Під час реєстрації та проходження KYC радимо відразу вказувати достовірну та правильну інформацію про себе. По-перше, це позбавить вас від непотрібних непорозумінь зі Службою підтримки та комплаєнсу платформ. А по-друге, це у ваших же інтересах: адже куплена криптовалюта – це ваші фінансові активи. Також рекомендуємо відразу проходити KYC (навіть на тих платформах, де ви не плануєте активну торгівлю криптою), щоб не втратити можливості участі у безкоштовних роздачах або акціях криптобірж (такі акції часто поширюються лише на тих користувачів, які успішно верифікували свій аккаунт ДО моменту проведення безкоштовної роздачі монет).

Ну, а тепер, після того, як ми розібралися з питанням ДЕ купити криптовалюту в Україні, перейдемо до завдання ЯК це зробити на практиці.

Як купити криптовалюту в Україні

Після того, як ви порівняли кілька платформ і вибрали конкретну криптобіржу, вам потрібно виконати такі практичні кроки, щоб купити криптовалюту в Україні або розпочати біржову торгівлю.

Крок №3. Верифікація облікового запису – підтвердження особи (KYC / AML), щоб купити криптовалюту в Україні

Майже всі популярні ЦЕНТРАЛІЗОВАНІ криптобіржі вимагають пройти процедуру верифікації (підтвердження ) особи звану KYC (знай свого клієнта). Ця вимога викликана необхідністю дотримуватися AML (вимоги про протидію відмиванню грошей) та диктується з боку фінансових контролюючих органів США, Європи та деяких інших країн. І хоча це певною мірою суперечить споконвічній філософії блокчейна та крипто-світогляду, але платформи змушені йти на цей крок під тиском влади.

Інакше було б неможливо забезпечити виконання транзакцій за допомогою платіжних систем Visa/Mastercard або інших банківських додатків. Без верифікації, як правило, доступні лише операції в межах обмежених лімітів сум та/або суто криптовалютні транзакції.

Альтернативою для тих користувачів, які хочуть зберегти анонімність, є використання ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНИХ КРИПТОБІРЖ, де відсутня KYC. Але в цьому випадку виникає одразу кілька складнощів: такі майданчики не працюють з фіатними грошима (традиційні валюти: долари США, Євро, гривні тощо); вони набагато складніші у використанні; на DEX-платформах присутня велика кількість скама (шахрайство) та ще маса дрібніших проблем технічного характеру.

Кажучи простими словами, для користувачів-початківців набагато простіше і безпечніше використовувати відомі централізовані біржі криптовалют з проходженням верифікації (KYC), чим шукати собі пригоди на одне місце..

Документи, що приймаються для верифікації (KYC):

 • громадянський паспорт України;
 • закордонний паспорт України;
 • права водія;
 • інші офіційні документи, видані держ.органами та що дозволяють ідентифікувати особу (не на всіх біржах).

Додатково можуть знадобитися:

 • банківська виписка про картку/рахунок;
 • рахунки про сплату комунальних послуг;
 • інші документи, що підтверджують розташування користувача.

Конкретний список документів, спосіб їх надання та грошові ліміти, що відкриваються, можуть відрізнятися в залежності від біржі. Інформація, яка може знадобитися, залежить від країни реєстрації біржі та користувача, а також законів, що діють на цих територіях. Але як правило, вищевказаних документів достатньо (використовується окремо, а не всі разом) для проходження верифікації.

Важлива примітка:

Багато громадян України досі існують внутрішні паспорти старого зразка, заповнені від руки. Незважаючи на те, що такі документи є дійсними в Україні, більшість криптоплатформ перестали їх приймати для верифікації.

Для успішного проходження KYC бажано мати документи, заповнені машинописним способом та з дублюванням інформації латинськими літерами англійською мовою.

У більшості випадків, без верифікації ви не зможете купити криптовалюту в Україні, використовуючи банківські картки Visa або Mastercard.

Крок №4. Вибір та підключення способу оплати

Після того, як біржа підтвердить вашу особу, вам буде запропоновано підключити спосіб оплати. На більшості бірж ви можете безпосередньо підключити свій банківський рахунок або дебетову/кредитну картку, щоб купити криптовалюту в Україні. Часто можна використовувати популярні платіжні онлайн-сервіси, на кшталт: PayPal, Wise, SWIFT та ін.

Деякі банки можуть поставити під сумнів або навіть зупинити транзакції на сайтах або біржах, пов’язаних з криптовалютою. Рекомендується перевірити, чи дозволяє ваш банк внесення коштів на вибрану вами біржу.

Існують різні комісії за поповнення (депозити) облікових записів на криптобіржах через банківський рахунок, дебетову або кредитну картку. Важливо вивчити збори, пов’язані з кожним способом оплати, щоб вибрати, який спосіб оплати найкраще підходить для вас. Оскільки інформація періодично змінюється, найкраще ознайомитися з діючими комісіями та зборами прямо на сайтах криптовалютних платформ.

Біржі також стягують комісію за транзакції. Ці збори може бути або фіксованими (якщо сума угоди невелика), або відсотком від суми угоди.

Крок №5. Купівля криптовалюти на криптобіржі або онлайн-обміннику в Україні

Нарешті ми з вами дісталися основної дії, якій присвячена дана стаття і тепер можемо купити криптовалюту в Україні. Сучасні криптовалютні платформи здебільшого мають прості та інтуїтивно-зрозумілі інтерфейси. Тому, зареєструвавшись на криптобіржі, користувачу буде легко знайти форму купівлі криптовалюти , т.к. найчастіше вона показуватиметься буквально на головному екрані.

Основні способи купити криптовалюту на біржі

Для новачків розповімо, що на біржах зазвичай є 2 основних способи купити криптовалюту:

 • безпосередньо, використовую підключені банківські та платіжні методи оплати;
 • біржовий, коли для покупки потрібно буде сформувати ордер на покупку.
Пряме придбання критивалюти за допомогою банківської картки або платіжної системи

Купівля криптовалюти за допомогою банківських карток або переказів аналогічна звичайній покупці в інтернет-магазині. Вам потрібно буде вказати бажану кількість криптовалюти та її тип на біржі (Bitcoin, Ethereum або будь-які інші монети), ввести дані своєї дебетної/ кредитної картки та авторизувати транзакцію.

Через кілька хвилин сума криптовалюти (за вирахуванням комісій) опиниться у вашому гаманці в акаунті на біржі. Адреса гаманця, як правило, буде створено автоматично. А баланс та актуальну вартість куплених монет ви завжди зможете побачити у своєму балансі.

Процес покупки за кроками:
 1. Вибрати криптовалюту, яку ви хочете купити
 2. Вказати кількість монет
 3. Ввести дані своєї банківської картки або платіжного сервісу
 4. Підтвердити покупку
 5. Перевірити надходження куплених монет у гаманці

По суті це все! Як бачите, процес купівлі криптовалюти на біржі дійсно дуже простий і легкий.
Далі ви можете або залишити куплені монети, що зберігаються на біржі, або вивести на власний сторонній крипто-гаманець (онлайн або апаратний).

Біржова покупка криптовалюти на криптобіржі

Основною відмінністю прямої покупки криптовалюти від біржової торгівлі є ціна, за якою ви можете купити криптовалюту в Україні та термін здійснення операції.

У разі покупки монет за допомогою банківських карток безпосередньо, ви купуєте їх за ціною, виставленою біржею. Як правило, це не найкраща ціна, а якесь середнє за певний проміжок часу. Але при цьому угода відбувається практично миттєво.

Якщо ж ви хочете купити криптовалюту за конкретною і певною ціною (ви можете її встановити самі), то вам доведеться створювати ордер на купівлю та виставляти його на біржові торги. При цьому вам все одно спочатку доведеться купити стейблкоїни, щоб створити ордер, тому що торги на криптобіржах ведуться тільки в криптовалютах та їх цифрових аналогах.

Тобто. по суті, вам спочатку доведеться купити криптовалюту у вигляді стейблкоінов (USDT, BUSD і т.д.) як описано в попередньому варіанті, а потім вже створювати ордер на біржі і чекати на його виконання (коли щось інший зробить по ньому обмін). У цьому випадку термін очікування вже залежить від багатьох факторів.

Біржовий варіант торгівлі криптовалютою є складнішим. Початківцям не рекомендується одразу його використовувати. Навіть незважаючи на можливість “виграти” в ціні, початківці крипто-інвестори часто забувають про комісії і збори, які доведеться заплатити на всіх етапах здійснення транзакцій. До того ж цей варіант технічно не такий простий і вимагає навичок роботи з торговими терміналами криптобірж.

Часті питання (ЧаВо/FAQ):

Відповіді на найчастіші питання щодо купівлі криптовалюти в Україні

 • Щоб купити криптовалюту в Україні, потрібно вибрати біржу криптовалют або онлайн обмінник в Інтернеті. Рекомендується вибирати найбільш відомі централізовані платформи, які є надійнішими та безпечнішими. Можна скористатися послугами онлайн обмінників та брокерів, але біржі надають більше можливостей та кращі ціни.

 • 1. Вибрати кріптобіржу в інтернеті. 2. Зареєструвати обліковий запис за допомогою електронної пошти або номера телефону. 3. Пройти процедуру KYC (верифікація особи). 4. Вибрати та підключити спосіб оплати (більшість бірж дають можливість використовувати банківські картки Visa/Mastercard, у т.ч. у гривнях). 5. Вибрати криптовалюту для покупки (Bitcoin чи інші монети). 6. Сплатити угоду. 7. Перевірити надходження криптовалюти на внутрішній крипто-гаманець на біржі.

 • Криптовалюта – це цифрові активи, які існують лише в електронному вигляді. Тому особливої різниці, з погляду технічного процесу, у купівлі криптовалюти в Україні чи інших країнах – немає. Купити криптовалюту можна на: біржах криптовалют, онлайн обмінниках, в брокерських компаніях та біткоін-банкоматах.

 • Процедура KYC (Знай свого клієнта) використовуються більшістю популярних криптобірж в рамках вимог AML (протидія відмиванню грошей). Це вимога регулюючих фінансових органів. Без верифікації (підтвердження особи) неможливо буде скористатися банківськими картками або платіжними системами для введення та виведення коштів.

 • Для проходження KYC можна використовувати: 1. Цивільний паспорт чи ID-картку громадянина України. 2. Закордонний паспорт. 3. Посвідчення водія. 4. Інші документи, що підтверджують особу, видані державою (не на всіх біржах). Додатково можуть бути використані: виписка з банківського рахунку, рахунки на оплату комунальних послуг. Для успішного проходження KYC бажано мати документи, заповнені машинописним способом та з дублюванням інформації латинськими літерами англійською мовою.

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Нові оголошення

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top