Що таке криптовалютна біржа? Типи, відмінності, особливості та порівняння.

Що таке криптовалютна біржа? Типи, відмінності, особливості та порівняння.

Що таке біржа криптовалют? – після чергового сплеску інтересу до криптовалют у 2021 році це питання стало цікавити багатьох людей, які шукають способи заробити великі гроші чи збільшити свій капітал. Перші думки, які приходять в голову як досвідченим інвесторам, так і початківцям, це де купувати, продавати та торгувати криптовалютами.

Криптовалютна біржа – це місце, де ви можете купувати, продавати, а також обмінюватись своїми улюбленими токенами, якщо говорити простими словами. Такі спеціалізовані онлайн-сервіси часто працюють аналогічно біржовим маклерам, надаючи вам інструменти для купівлі та продажу цифрових валют, таких як біткоїн, ефіріум, догкоїн тощо.

Кращі біржі криптовалют дозволяють легко купувати та продавати потрібну вам валюту з низькими комісіями та надійними функціями безпеки.

При такій величезній кількості криптовалют для торгівлі та великій кількості новостворених криптобірж для інвесторів-початківців стає надзвичайно складно обрати правильну криптовалютну біржу. Необхідно розуміти, чим вони відрізняються одна від одної, та які особливості потрібно враховувати при виборі торгової платформи.

Крім того, який тип криптобіржі необхідно обрати, – це ще одне питання, на яке потрібно відповісти. Давайте поринемо у світ крипто-індустрії та розберемо основні поняття галузі, які будуть актуальні для інвесторів не лише у 2021 – 2022 році, а й у наступні періоди.

Біржа криптовалют – що це? Типи торгових майданчиків

Щоб почати торгувати та успішно заробляти на цифрових активах, потрібно знати основні відомості про вкладення в криптовалюту. Для функціонування фінансового ринку кожному користувачеві потрібний доступ до біржі криптовалюти. Але чи знаєте ви, що існує дві категорії криптовалютних бірж – одна з яких є централізованим способом обміну криптовалюти, а інша – децентралізованим форматом криптовалютного ринку?

Таким чином біржі криптовалют поділяються на два основних типи:

 • Централізовані;
 • Децентралізовані.

Але перш ніж ми заглибимося в те, що таке централізована та децентралізована торгівля, давайте спочатку дамо визначення, що таке криптовалютна біржа?

Визначення:

Біржа криптовалют – це торгова платформа, яка дозволяє в онлайн-режимі (24/7/365) здійснювати торгові операції (купувати, продавати та обмінювати) з криптовалютою та іншими цифровими активами. Кожен майданчик має свої власні правила та норми, яким необхідно слідувати, з єдиною метою – надати своїм користувачам доступ до криптовалют, а також додаткових сервісів.

Що таке Централізована біржа криптовалют

Централізована криптовалютна біржа – це торговий майданчик, де для моніторингу та захисту транзакцій від імені користувача використовується третя сторона в особі адміністрації платформи. Сама система блокчейну не відстежує угоди. Але централізовані біржі криптовалюти вимагають, щоб їх користувачі надавали свою особисту інформацію перед використанням інструментів, які вони надають. Це так звані процедури KYC та/або AML.

Перевірені користувачі на цих біржах отримують більш високу квоту на зняття коштів разом із послугами служби підтримки клієнтів у разі будь-якої технічної помилки. Централізовані біржі криптовалюти досить популярні серед криптоентузіастів, оскільки вони пропонують валютні пари за стабільними цінами та багато додаткових сервісів.

Вони прості у використанні та відповідають вимогам для безпечної та легкої торгівлі. Одними з найвідоміших централізованих бірж криптовалюти у світі є Binance, OKEx або EXMO для країн Східної Європи.

Що таке Децентралізована біржа криптовалют

Децентралізована криптовалютна біржа (часто використовується позначення DEX) – дуже схожа на централізовану платформу, але без втручання третіх осіб. Ці біржі не покладаються на якусь третю сторону. Кошти на біржі зберігаються у ланцюжку блоків самими користувачами. Однорангова торгівля (P2P) також дозволена цими біржами, які вимагають використання системи умовного депонування або проксі-токенів. Це відрізняється від системи боргових розписок, яка використовується централізованими біржами криптовалют. Uniswap і dYdX є найбільшими прикладами децентралізованих бірж криптовалюти.

На децентралізованих платформах (DEX) не потрібна верифікація користувача, а безпека активів залежить лише від самого користувача. У більшості випадків, інтерфейс децентралізованої біржі складніший, а введення та виведення фіатних грошей (гривні, рублі, долари США, євро тощо) за допомогою банківських карток не доступне. Для новачків в IT та інвесторів-початківців такий тип платформ не дуже підходить через свою складність.

Безпека біржі криптовалют

Хоча централізовані біржі мають дуже жорсткі процедури безпеки, децентралізовані криптобіржі пропонують більший захист. Централізованим біржам найбільше загрожують хакери.

Минулий досвід зламу з централізованими біржами призвів до їх численних оновлень безпеки. У разі децентралізованої біржі ризик втрати коштів через такі дії відсутній.

Децентралізовані біржі безпечніші, ніж їх централізовані аналоги, оскільки немає можливості множинної втрати коштів з однієї причини.

У будь-якому випадку найбільш безпечним способом зберігання криптовалюти вважається використання “холодного” апаратного гаманця, наприклад, таких як Ledger або Trezor. Але при торгівлі на біржах вам все одно доведеться виводити частину коштів в онлайн.

Популярність торгових платформ

Безперечно, централізовані криптобіржі популярніші, ніж DEX, тому що саме вони першими вийшли на ринок. Централізовані біржі мають більшу ліквідність і поліпшену інфраструктуру.

Однак з часом на ринок виходить дедалі більше децентралізованих криптобірж, що напевно здійснить значний вплив на їх популярність.

Найпопулярніші біржі криптовалют ви можете знайти в Каталозі торгових майданчиків для трейдингу БізнесМаркет.

Функції та можливості

Коли справа доходить до функцій, централізовані біржі криптовалюти безперечно мають перевагу перед децентралізованими майданчиками. Централізовані біржі надають такі функції як маржинальна торгівля, спотова торгівля, інструменти управління портфелем та багато іншого.

DEX не пропонують маржинальну торгівлю, і у них зв’язані руки, коли справа доходить до типів ордерів.

Порівняти функції та можливості різних торгових майданчиків можна завдяки оглядам, які публікує БізнесМаркет.

КРИПТОВАЛЮТНІ БІРЖІ
ОГЛЯДИ
Binance – Найбільша криптовалютна біржа у світі. Працює з 2017 року. Доступна маржинальна торгівля криптовалютами, спотова, P2P, OTC, а також ф’ючерсна з плечем до 125x.
WhiteBIT – Професійна платформа для обміну і торгівлі цифровими активами. Заснована у 2018 році.
OKEx – Надійна біржа цифрових активів. Криптообмінник. Заснована у 2014 році. Спотова, маржинальна, ф’ючерсна торгівля криптовалютами.

Ліквідність криптобіржі

Централізовані криптобіржі можуть запропонувати більше ліквідності. На цих біржах є користувачі, які торгують дуже великими сумами, що забезпечує відносну стабільність та високу швидкість угод. На цих біржах також є маркет-мейкери, які ще більше підвищують ліквідність платформи.

Децентралізовані біржі мають низьку ліквідність, оскільки узгодження ордерів на цих біржах вимагає часу. Відсутність популярності – ще одна причина низької ліквідності.

Швидкість обробки транзакцій

Централізовані криптобіржі швидше за децентралізовані платформи. Згідно зі звітами, централізована криптобіржа займає в середньому 10 мілісекунд для виконання замовлень, тоді як DEX потрібно мінімум 15 секунд для зіставлення та виконання замовлення.

Нормативні документи

Централізовані криптобіржі легше регулювати порівняно з децентралізованими аналогами. Централізовані біржі регулюються, для їх роботи все частіше потрібні ліцензії в деяких країнах, і вони відповідають вимогам регулюючих органів.

З іншого боку, DEX складно регулювати через сильно розподілений ланцюг блоків. Тому навіть під час заборони у цих регіонах може працювати децентралізована біржа.

Хто контролює роботу криптовалютної біржі

Що стосується централізованої торгівлі, контроль здійснюється платформою. У разі децентралізованого трейдингу криптовалютою користувачі самі контролюють платформу. Це одна з найважливіших причин популярності децентралізованих бірж.

Збори та Комісії

Користувачі централізованих криптобірж повинні сплачувати біржі певну суму комісійних за користування своїми послугами. DEX не вимагає таких комісій за транзакції.

Централізовані біржі та комплаєнс

Через відсутність чітких правил, що стосуються криптовалюти та її посередників, ведуться величезні суперечки щодо відповідності цих бірж нормативним вимогам фінансових ринків. Проте більшість централізованих бірж намагаються дотримуватись правил, встановлених місцевими регулюючими органами.

Такі заходи, як ведення бази даних KYC, а також використання спеціального програмного забезпечення, гарантують, що в угодах немає лазівок.

Чим відрізняється криптовалютна біржа від онлайн-обмінника

За великим рахунком, завдяки обом видам фінансових сервісів в онлайні можна купити, продати або обміняти Біткоїн, Ефіріум або інші криптовалюти. Але біржа криптовалют надає набагато більше додаткових можливостей для заробітку на цифрових активах. До того ж вартість угоди, зазвичай, на біржах вигідніша, оскільки транзакція відбувається безпосередньо на ринку.

З іншого боку, онлайн обмінники набагато простіше у використанні та в більшості випадків не вимагають проходити верифікацію та/або ідентифікацію особи.

Підібрати онлайн-обмінники з найвигіднішими курсами для обміну цифрових валют можна на сайті сервісу Bestchange.

У чому відмінність криптовалютної біржі від цифрового гаманця

Зберігати криптовалюту можна у різних місцях. Але в будь-якому випадку, оскільки криптовалюта – це, по суті, цифровий код, то знадобиться електронний гаманець. Крипто-гаманець – це інструмент або додаток, за допомогою якого користувачі можуть безпосередньо взаємодіяти та здійснювати транзакції із мережами блокчейнів. Криптогаманці можуть бути програмними (“гарячими”) або апаратними (“холодними”).

Апаратні (або їх ще називають “холодні”) гаманці – це фізичні цифрові носії на зразок флешки. А програмні (т.зв. “гарячі”) – це гаманці, які потребують підключення до інтернету. “Гарячі” гаманці можуть бути як у вигляді самостійних програм, які встановлюються на пристрій (комп’ютер, ноутбук, смартфон тощо) або можуть бути представлені у вигляді онлайн-сервісів, що працюють через інтернет-браузер, а також можуть бути частиною самих бірж криптовалют.

Основна різниця між видами гаманців та місць зберігання – це ступінь надійності сховища та захищеності вашої криптовалюти.

Де знайти порівняння бірж криптовалют

Перш ніж вкладати важко зароблені гроші, важливо зрозуміти, який тип біржі ви хочете використовувати для інвестицій в криптовалюту. Вибір біржі криптовалюти залежить від особистих уподобань користувача. Хоча багато інвесторів віддають перевагу централізованим криптобіржам через їх популярність, швидкість і функції, є кілька криптоентузіастів, які вибирають DEX через їх безпеку і нульову комісію за транзакції. Вибір майданчика обміну та торгівлі має бути зроблений залежно від функцій, які ви бажаєте використовувати.

У світі вже є кілька сотень криптовалютних бірж. І постійно з’являються нові майданчики. На відміну від традиційних ринків у сфері крипто-індустрії не існує єдиних і формалізованих стандартів, за якими можна порівняти всі криптобіржі. Та й перебирати кілька сотень сервісів справа дуже довга і невдячна. Краще зосередити свою увагу на тих, які вже отримали відомість і популярність серед користувачів. І одним із головних показників, за яким найчастіше ранжують торгові майданчики – це добовий обсяг торгівлі. Переглянути актуальні дані завжди можна на авторитетному сайті – https://coinmarketcap.com/.

І звичайно має сенс почитати огляди найбільш надійних і популярних бірж, щоб мати уявлення про їх можливості та функції. Хоча, найдієвішим способом буде реєстрація на біржах і самостійне ознайомлення з їх роботою. Тому що всі люди індивідуальні і у кожного свої уподобання. Тим більше, що можливість реєстрації на всіх криптобіржах безкоштовна і ні до чого не зобов’язує користувача. Зате ви зможете отримати особисте враження та підібрати той майданчик, який підходитиме саме вам.

БІРЖІ ТА ОБМІНКИ
ОГЛЯДИ
Binance – Найбільша криптовалютна біржа у світі. Працює з 2017 року. Доступна маржинальна торгівля криптовалютами, спотова, P2P, OTC, а також ф’ючерсна з плечем до 125x.
EXMO – Найбільша криптовалютна біржа Східної Європи. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, маржинальна торгівля криптовалютами, мультивалютний криптогаманець.
Kraken – Одна з найстаріших та найпопулярніших криптовалютних бірж. Найвищий рівень захисту. Купівля, обмін і торгівля цифровою валютою.
KuCoin – Глобальна високоліквідна криптовалютна біржа. Працює з 2017 року. Спотова, P2P, OTC, ф’ючерсна з плечем до 100x, маржинальна торгівля криптовалютами.
Huobi – Велика криптовалютна біржа у світі. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, ф’ючерсна, маржинальна торгівля криптовалютами, управління активами.
CEX.IO – Велика мультифункціональна криптовалютна біржа, яка починала свій шлях, як простий обмінник і провайдер хмарного майнінгу.
Currency.com – Перша офіційно регульована біржа криптовалют для країн СНД. 1300+ ринків і 1700+ токенізованих активів для торгівлі та інвестицій.
StormGain – Універсальний майданчик для трейдингу та обміну криптовалют. Спотова, ф’ючерсна торгівля із плечем до 200×, маржинальна торгівля криптовалютами.
BitMEX – Великий майданчик для трейдингу та зберігання криптовалют. Кредитне плече до 100x. Торгівля без термінів експірації. Найкраща система безпеки.
Bybit – Популярна біржа для торгівлі криптовалютними деривативами. Заснована у 2018 році. Ф’ючерсна, маржинальна, спотова торгівля криптовалютами.
WhiteBIT – Професійна платформа для обміну і торгівлі цифровими активами. Заснована у 2018 році. Спотова, P2P, OTC, маржинальна торгівля криптовалютами.
Prime XBT – Платформа нового покоління для торгівлі на світових фінансових ринках через Bitcoin. Торгівля Криптовалютами, Індексами, Товарами та Forex з одного облікового запису.
Binaryx – Криптовалютна біржа для трейдингу та обміну. Кращий у своєму класі термінал для інвесторів та професійних трейдерів.
Paybis – Надійний та популярний обмінник. Працює з 2014 року. Швидко, безпечно і просто купити, продати, обміняти Біткоїн (BTC, Bitcoin) через Visa/Mastercard.
Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Поиск

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top