Що таке Ethereum (Ефіріум, Ефір) і як він працює?

Що таке Ethereum (Ефіріум, Ефір) і як він працює?

Що таке Ethereum (Ефіріум, Ефір)? Це другий за популярністю та капіталізацією (на листопад 2021 року) фінансовий актив на криптовалютному ринку. Ethereum, Ефіріум (або як його ще часто називають скорочено “Ефір”) є однією з найвідоміших криптовалют після Bitcoin, яку багато прихильників цифрових активів називають “сріблом” у криптовалюті.

Криптовалюта продовжує залишатися в центрі уваги та суперечок останні пару років, що абсолютно не заважає їй регулярно оновлювати вершини ринкової капіталізації та бити усі рекорди з прибутковості серед фінансових інвестицій. Можна довго дискутувати про те, що це – найновіша платіжна система у світі або спекулятивна бульбашка, але факт залишається фактом – сьогодні ринок криптовалют – це нове “Ельдорадо”. І багато в чому розвиток цього ринку зобов’язаний Ефіріуму. Давайте розглянемо докладніше, що таке Ethereum та як він працює.

Що таке Ethereum (ETH, ETC)?

Ethereum – одна з тисяч криптовалют, що виникли за останнє десятиліття. Він з’явився на ринку в 2015 завдяки діям 8 його творців. Ethereum (Ефіріум, Ефір) є одночасно криптовалютою і платформою, на якій працюють різні версії блокчейну. Номінал валюти називають ефіром (1 ефір, 12 ефірів тощо).

Так само, як і Біткоїн, Ethereum працює у децентралізованому розподіленому реєстрі, який називається блокчейном. Ця технологія забезпечує існування та роботу Ethereum, а також інших криптовалют. Основна перевага блокчейну в тому, що користувачам не потрібні сторонні посередники в особі банків або державних органів, щоб випускати, обмінювати, продавати та купувати криптовалюту (цифрові гроші), а сама технологія незалежна і забезпечує високий рівень анонімності.

Зазвичай крипто-середовище використовується в термінах валюти. Справді, за допомогою цифрових грошей можна здійснювати покупки товарів і послуг, у тому числі за допомогою платформи Ethereum. Але Ефіріум (Ефір) надає набагато більше можливостей. Його технологія стала основою для смарт-контрактів та інших додатків.

Як працює Ethereum?

Ethereum (Ефіріум, Ефір) має широкий спектр функцій, які можуть застосовуватись у різних додатках:

 • Валюта: за допомогою криптовалюти ви можете надсилати та отримувати ефір, щоб оплачувати товари чи послуги. Багато торгових криптовалютних платформ, таких як BinanceEXMO, OKEx та інші, дають можливість зберігати свої монети у цифровому онлайн-гаманці. Але якщо ви хочете мати повний контроль над своїми коштами та забезпечити їм підвищений захист, можна використовувати апаратні (так звані “холодні”) гаманці, такі як Ledger або Trezor.
 • Смарт-контракти: це так звані “розумні” додатки, в яких транзакції запускаються автоматично при виконанні певних умов контракту.
 • Цифрові додатки або децентралізовані додатки: Ethereum підтримує цифрові додатки, які дозволяють користувачам грати в ігри, інвестувати, відправляти гроші, відстежувати інвестиційний портфель, стежити за соціальними мережами тощо.
 • Невзаємозамінні токени: ці токени (NFT) можуть працювати на Ефіріумі (Ефірі) і відкривають нову сферу застосування блокчейну для ринку колекціонування, мистецтва та арт-розваг.
 • Децентралізовані фінанси: використання платформи Ethereum дозволяє обходитися без централізованого (державного) контролю за рухом грошей або інших активів. Всі популярні біржі криптовалют використовують і підтримують здійснення операцій за допомогою Ethereum.

Якщо говорити в ширшому сенсі, то було б правильніше розглядати Ethereum як токен, який підтримує різні додатки, а не просто як криптовалюту для взаєморозрахунків між користувачами та засіб оплати за товари чи послуги.

Як з’являються монети Ethereum (Ефіріум, Ефір)?

На відміну від біткоїну, загальна емісія якого обмежена 21 млн. одиниць, монети Ethereum мають щорічно обмежений випуск. На листопад 2021 року в світі існує близько 119 млн. ефірів. Річні ліміти на випуск і періодичне “спалювання” криптовалюти роблять Ефіріум легшим для майнінгу (“видобутку”) порівняно з Bitcoin’ом, складність видобутку якого стає важчою і витратнішою з кожним роком.

Ethereum (Ефіріум, Ефір) так само, як і інші криптовалюти, “добувається” завдяки роботі потужних комп’ютерів, об’єднаних в одну мережу. За допомогою спеціального програмного забезпечення виконуються математичні обчислення, які необхідні для появи нових монет або їх частки.

Хоча обидва блокчейни Біткойну та Ефіріуму використовують так званий “доказ роботи” для видобутку нових монет і перевірки транзакцій, сама технологія не стоїть на місці. Через зростаючу вартість, енерговитратність і тривалість процесу розробники Ethereum вирішили змінити принцип платформи на систему “докази ставки”, яка отримала назву Ethereum 2.0.

Нова система робить складнішим для майнерів створення нових монет. Натомість власники монет, в основному, займаються стейкінгом (“утримання”) криптовалюти на спеціальних “гаманцях”, які служать для підтримки працездатності мережі та забезпечують перевірки транзакції. Стейкери можуть втратити свої інвестиції, якщо вони підтвердять транзакції, що не відповідають правилам Ethereum.

Одним із очікуваних наслідків переходу системи на Ethereum 2.0, а також «спалювання» монет, буде зменшення кількості ефіру, що спричинить дефляцію (зростання вартості криптовалюти при зниженні кількості пропозиції).

Наскільки хороша інвестиція Ethereum (Ефіріум, Ефір)?

Курс Ethereum значно зріс за останні кілька років. Тому ті, хто багато років тому купив криптовалюту і тримав, заробили великі гроші. Але замість того, щоб дивитися на вчорашні цінові рухи і боятися проґавити свої можливості, важливо розуміти, у що ви інвестуєте. І виходячи з цього, ті, хто купує Ethereum, купують криптовалюту, яка не підтримується жодними матеріальними активами чи грошовим потоком.

Це може здатися тривіальним, але це головна різниця між акціями та криптовалютою. Акції – це пайове володіння у бізнесі, тому їх ефективність з часом зумовлена постійним успіхом цього бізнесу. Якщо прибуток бізнесу зростає, його акції, швидше за все, згодом підуть за цим зростанням. Акціонери мають законну частку володіння активами та грошовим потоком цього бізнесу.

Навпаки, Ethereum – і більшість інших популярних криптовалют – взагалі нічим не забезпечені. Єдине, що формує ціну, це оптимізм інших інвесторів, кожен із яких думає, що зможе продати криптовалюту за великі гроші пізніше комусь ще. І хоча спекуляції – основне, що рухає Ethereum та інші криптовалюти вгору, сама технологія блокчейну вже сьогодні формує нові ринки та технологічні можливості для суміжних галузей.

Купувати чи видобувати Ethereum?

Якщо ви хочете заробити на криптовалютах типу Ефіріуму, Біткоїну тощо, то почати досить легко. Щоб купити та торгувати криптовалютою, достатньо просто зареєструватися на популярних торгових платформах, таких як BinanceOKEx, EXMO, WhiteBIT та інших. Ви можете отримати доступ до ринку 24 години на добу, і ви матимете гарну ліквідність, що означає, що ви можете здійснювати угоди, не сильно змінюючи ціну. Розрахунок прибутку теж простий: ви отримуєте прибуток, коли продаєте монети дорожче, ніж ви заплатили.

Якщо ви думаєте про майнінг Ethereum, ви повинні думати як власник бізнесу. Вам доведеться вкласти значні суми грошей в установки для майнінгу, щоб ви могли виробляти криптовалюту, а потім вам доведеться витрачати дорогу електроенергію під час видобутку. Вам потрібно буде перевірити цифри, щоб побачити, чи має для вас фінансовий сенс робити початкові вкладення та продовжувати роботу. Тобто ви повинні розуміти, що заробляєте монети, які коштують більше, ніж ви заплатили за їх видобуток. У зв’язку зі зміною системи перевірки Ethereum потенційні майнери повинні бути впевнені, що прибуток, як і раніше, зберігається.

Зрештою, купити Ethereum простіше, ніж його майнити, і це вимагає менше зусиль. У майнінгу криптовалюти може бути потенційний прибуток, але вам потрібно буде подивитися, чи працюють цифри.

Де продається Ethereum (Ефіріум, Ефір)?

Сьогодні у світі існують сотні торгових майданчиків, які працюють із криптовалютою. В Каталозі бірж криптовалют ви можете порівняти можливості різних платформ і обрати для себе найбільш відповідну. БізнесМаркет регулярно публікує огляди найпопулярніших і надійних бірж криптовалют, а також онлайн-сервісів для купівлі, продажу та обміну цифрових активів.

Пам’ятайте, що інвестиції у цифрові активи пов’язані із ризиком втрати капіталу. Зберігайте розсудливість та обережність. За необхідності проконсультуйтеся зі спеціалістами. БізнесМаркет не є посередником і не закликає вас до здійснення фінансових операцій. Всі вкладення коштів ви робите на свій страх та ризик.

ТОП-7 бірж криптовалют, де можна купити Ethereum (ETH), Біткоїн (Bitcoin, BTC) та інші криптовалюти

КРИПТОВАЛЮТНІ БІРЖІ
ОГЛЯДИ
Binance – Найбільша криптовалютна біржа у світі. Працює з 2017 року. Доступна маржинальна торгівля криптовалютами, спотова, P2P, OTC, а також ф’ючерсна з плечем до 125x.
EXMO – Найбільша криптовалютна біржа Східної Європи. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, маржинальна торгівля криптовалютами, мультивалютний криптогаманець.
OKEx – Надійна біржа цифрових активів. Криптообмінник. Заснована у 2014 році.
KuCoin – Глобальна високоліквідна криптовалютна біржа. Працює з 2017 року. Спотова, P2P, OTC, ф’ючерсна з плечем до 100x, маржинальна торгівля криптовалютами.
Huobi – Велика криптовалютна біржа у світі. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, ф’ючерсна, маржинальна торгівля криптовалютами, управління активами.
WhiteBIT – Професійна платформа для обміну і торгівлі цифровими активами. Заснована у 2018 році.
Currency.com – Перша офіційно регульована біржа криптовалют для країн СНД. 1300+ ринків і 1700+ токенізованих активів для торгівлі та інвестицій.
Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top