Де купити криптовалюту? Просто про інвестиції у цифрові активи.

Де купити криптовалюту? Просто про інвестиції у цифрові активи.

ЗМІСТ:

 1. Де купити криптовалюту?

 2. Онлайн обмінники і традиційні фінансові додатки

 3. Централізовані біржі криптовалют

 4. Децентралізовані біржі

 5. Торгові майданчики NFT

 6. В які криптовалюти варто інвестувати?

 7. Що потрібно знати після купівлі криптовалюти

 8. “Гарячі”: онлайн крипто-гаманці

 9. “Холодні”: апаратні крипто-гаманці

 10. Заходи безпеки при купівлі та зберіганні криптовалюти

 11. Кращі біржі криптовалют і обмінники

Минуло трохи більше десяти років після запуску першої криптовалюти (Біткоїн, Bitcoin, BTC), індустрія, що розвивається на основі нової технології, пережила вибухове зростання. Сьогодні доступні не тільки криптовалюти, але й кілька цифрових активів на основі блокчейнів, включаючи крипто-токени та NFT.

Є кілька способів розпочати інвестиційну подорож у криптовалюту. Виходячи з того, чи потрібна вам допомога в управлінні своїми інвестиціями, чи ви хочете відповідати духу екосистеми та «бути своїм власним банком», є можливості як для тих, хто тільки починає, так і для досвідчених інвесторів.

Майте на увазі, що інвестування в криптовалюту як і раніше, пов’язане з ризиком – ви можете втратити всю вартість своїх інвестицій, тому переконайтеся, що знаходитесь у фінансово стабільному становищі, і знайдіть час, щоб оцінити свій апетит до ризику, перш ніж вкладати гроші в цей клас активів.

Де купити криптовалюту?

Залежно від подальших планів застосування цифрових активів, інвестор може скористатися кількома способами придбання криптовалюти. Наприклад, для разових операцій з метою зберігання коштів у вигляді крипти підійдуть звичайні онлайн обмінники чи сервіси фінансових платіжних систем. Якщо ж ви плануєте не лише покупку, а й подальше примноження капіталу за допомогою трейдингу фінансовими інструментами, то краще одразу освоювати інтерфейси надійної біржі криптовалют.

Хоча, якщо узагальнювати, то легко купити криптовалюту можна використовуючи будь-який з цих способів. Різниця полягає лише в тому, що ви плануєте з нею робити далі: просто зберігати як засіб заощадження або заробляти на зміні котирувань чи за допомогою додаткових інструментів (маржинальний трейдинг, хмарний майнінг, депозити в криптовалюті тощо).

Онлайн обмінники і традиційні фінансові додатки

Можливо, найпростіший спосіб купити криптовалюту – через одного з традиційних постачальників фінансових послуг, таких як сервіси світових платіжних систем. Єдиним мінусом є те, що на жаль, багато хто з них ще не доступний безпосередньо в Україні або деяких країнах Східної Європи.

Наприклад, PayPal дозволяє користувачам купувати чотири різні криптовалюти: біткоїн, ефіріум, біткоїн кеш та лайткоїн. Користувачі, які зберігають криптовалюту в PayPal, можуть використовувати її для оплати в акаунті. Для резидентів США доступний онлайн-брокер Robinhood, який має мобільний додаток для інвестування в акції і підтримує сім криптовалют для покупки користувачами, включаючи популярну криптовалюту Dogecoin meme. Ці продукти добре зарекомендували себе на ринку і можуть допомогти новим інвесторам відчути себе більш комфортно завдяки зручному інтерфейсу користувача. Але вони мають певні обмеження, які ускладнюють використання додатків у деяких країнах.

Проте вихід є. Якщо ви знаходитесь в Україні, Росії або іншій країні, де недоступні якісь платіжні системи, типу PayPal, Stripe тощо, завжди є можливість скористатися сервісами онлайн обмінників.

Онлайн обмінники для України, Росії, Казахстану та інших країн, де можна купити криптовалюту

Сервіси онлайн-обміну – традиційний та зручний спосіб купити криптовалюту. По суті, онлайн обмінники нагадують знайомі всім офлайн валютні обмінки, яких повно на кожному розі. Відмінність лише в тому, що всі операції відбуваються за допомогою інтернет-технологій. І замість використання фізичних банкнот, для здійснення транзакцій можна застосовувати банківські картки платіжних систем — Visa, Mastercard, системи електронних і/або міжнародних переказів, а також десятки інших платіжних інтернет-сервісів, на кшталт Apple Pay, Google Pay, Приват24, SEPA, QIWI, WebMoney та інші.

Одним з популярних обмінників, де можна продати або купити Біткоїн, Ethereum, Ripple, Litecoin та інші криптовалюти за українські гривні, російський рубль, долари, євро та інші фіатні гроші (загалом понад 45 міжнародних валют), є майданчик Paybis. Криптовалютний онлайн обмінник має 2 основні переваги перед аналогами:

 • Чітка спеціалізація. Сервіс сфокусований лише на продажу та обміні криптовалют. Така спеціалізація дозволяє обміннику надавати відмінний сервіс для користувачів, пропонувати вигідні курси обміну та високий рівень надійності.
 • Мінімальні комісії та відсутність прихованих платежів. Жодних несподіваних та неприємних сюрпризів у вигляді зборів та додаткових платежів. Цифри, які користувач бачить на екрані, – фактична сума транзакції. Все легко, просто та прозоро.

Ще користувачі відзначають зрозумілий та зручний інтерфейс, а також оперативну підтримку. Процес роботи з сервісом дозволяє купити біткоїн швидко, просто і абсолютно безпечно.

А якщо вам з якоїсь причини не підійде Paybis, завжди можна скористатися найпопулярнішим у рунеті сервісом підбору обмінних пунктів для електронних грошей – BestChange.ru, який дозволяє не тільки обрати надійні обмінники для покупки криптовалюти, але й знайти вигідні курси будь-яких електронних грошей.

Купити криптовалюту сьогодні не складніше, ніж здійснити покупку в інтернет-магазині.

Де купити криптовалюту? Просто про інвестиції у цифрові активи. - Birzhi kriptovalyut i onlajn obmenniki katalog biznesmarket

Централізовані біржі криптовалют

Існують тисячі різних криптоактивів. Тому традиційні фінансові майданчики, які підтримують криптовалютну торгівлю, пропонують дуже обмежений вибір. Купівля криптовалюти через криптовалютні біржі та цифрові гаманці дають користувачам більше можливостей вибору та функціональності.

Які гаманці та біржі будуть доступні вам, залежить від того, в якій частині світу ви живете. Але в більшості місць є безпечні та популярні варіанти.

Що таке централізовані криптобіржі?

Згадані нижче майданчики зазвичай називають централізованими біржами, оскільки ними керує одна компанія. Централізовані торгові провайдери пропонують певні заходи захисту, які можуть вітатись деякими інвесторами, включаючи страхування на випадок порушення кібербезпеки, ясність регулювання, оскільки вони є ліцензованими підприємствами та допомагають захистити активи. Централізовані біржі зазвичай пропонують більш інтуїтивно зрозумілі інтерфейси користувача, що робить їх доступнішими для нових інвесторів у криптовалюту.

Але централізовані біржі покладаються на центральний орган чи посередника між вами та вашими активами. Це означає, що ваші активи можуть бути заморожені або іншим чином обмежені біржею для участі у деяких діях чи типах торгівлі. Централізовані біржі також повинні дотримуватись правил KYC («Знай свого клієнта») і тому зобов’язані збирати та перевіряти ідентифікуючу особу інформацію, що робить їх менш ідеальними для осіб, які хочуть зберегти свою конфіденційність.

Найбільші централізовані біржі криптовалют, де можна купити криптовалюту

Coinbase – найбільша криптовалютна біржа в США за обсягом торгів, а також одна із найстаріших бірж. Торговий крипто-майданчик був заснований у червні 2012 року і став публічним на фондовій біржі NASDAQ у квітні 2021 року з оцінкою майже 100 мільярдів доларів. Він пропонує купівлю, продаж та торгівлю понад 50 різними криптовалютами та токенами.

Binance – ще одна популярна криптовалютна біржа, яка має кілька афілійованих представництв у різних країнах світу. Ця криптовалютна мега-біржа пропонує найбільший асортимент криптовалюти. Майданчик підтримує понад 700 монет і токенів, у тому числі два з яких вона створила сама. Binance піддалася критиці з боку регулюючих органів, але, як і раніше, залишається найбільшою у світі за обсягом торгів.

EXMO – криптовалютна біржа, яка є однією з найбільших бірж Європи за обсягом торгів BTC, ліквідністю та відвідуваністю, почала працювати в 2013 році, з юридичною реєстрацією у Великій Британії, офіси розташовані в Лондоні, Києві, Стамбулі та Москві.

З повним списком надійних та популярних торгових майданчиків, де можна обміняти, продати або купити криптовалюту, ви можете ознайомитись у Каталозі криптобірж на БізнесМаркет.

 

Децентралізовані біржі

Деякі інвестори віддадуть перевагу використанню бірж, які більшою мірою відповідають децентралізованій етиці криптоіндустрії в цілому.

Що таке децентралізовані криптобіржі?

Децентралізовані біржі, або DEX, не запускаються і не управляються однією людиною, компанією або організацією, а натомість код, на якому вони побудовані, дозволяє здійснювати однорангові криптографічні транзакції без посередників.

Популярні варіанти DEX включають Uniswap, SushiSwap, dYdX і 1inch.

У використання DEX є свої плюси та мінуси. Оскільки в управлінні активами користувачів немає єдиної організації, децентралізовані біржі не надають хакерам великий обсяг коштів користувача. Тим не менш, хакери можуть і використовували помилки в коді біржі, щоб вивести гроші з протоколів.

Оскільки зазвичай не існує суворого процесу реєстрації, який збирає особисту інформацію про клієнтів, у користувачів, які втрачають кошти на цих біржах, не так багато засобів правового захисту. І DEX, як правило, мають складніші інтерфейси користувача, які не завжди інтуїтивно зрозумілі для тих, хто звик до традиційних і простих фінансових додатків.

Торгові майданчики NFT

NFT, або невзаємозамінні токени, останнім часом привертають значну увагу та величезні обсяги перепродажу. Ці токени можуть використовуватися для різних функцій, включаючи доступ до цифрових активів і володіння ними, але останнім часом шум був зосереджений на цифрових творах мистецтва на основі NFT.

Для тих, хто зацікавлений у покупці NFT, є кілька торгових майданчиків, які дозволяють користувачам збирати колекції NFT та купувати твори мистецтва.

Серед найбільш відомих майданчиків, де можна здійснювати операції з NFT, варто згадати ту саму Binance, де нещодавно з’явився цілий маркетплейс для такого роду активів.

 

В які криптовалюти варто інвестувати?

Це особисте питання, засноване на вашому інтересі до технологій та схильності до ризику.

Технологія настільки нова, що у світі досі немає єдиної “еталонної” оцінки цих інвестицій. А самих криптовалют у світі вже налічується понад 10 000. Але є кілька непрямих методів для аналізу того, чи є перспективи того чи іншого проекту або монети: дослідження команди, що стоїть за проектом; перевірка спільноти розробників, які працюють над протоколом тощо. Втім, вкладення грошей у нові монети та блокчейн-проекти, краще підходять для тих, хто вже добре знайомий з ринком крипти і розуміється на специфіці індустрії.

Для інвесторів-початківців краще почати інвестиції в найпопулярніші криптовалюти, такі як Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin. А вже трохи освоївшись і розібравшись із необхідними інструментами для купівлі та зберігання криптовалюти, приступати до вивчення більш екзотичних варіантів монет.

“Золото” і “срібло” у світі криптовалют: Bitcoin і Ethereum

Bitcoin (BTC, Біткоїн) – “золотий стандарт” криптовалюти

Біткоїн – найдавніша і найбезпечніша криптовалюта. Біткоїн був тим, з чого все почалося, і має найвищу ринкову капіталізацію серед усіх інших монет – понад 1 трильйон доларів на момент написання в середині жовтня 2021 року. Проект має здорову екосистему розробників, що постійно працює над оновленням коду, і найбільшу кількість користувачів.

На момент написання статті в жовтні 2021 року біткоїн торгувався близько 60000 доларів за монету, хоча час від часу ціна сильно коливалася в обох напрямках. Наприклад, 14 квітня 2021 року біткоїйн досяг рекордно високої ціни в 63 576 доларів США, а усього через кілька місяців впав більш ніж наполовину – до 29 971 долара. За оцінкою деяких експертів, у майбутньому вартість Bitcoin’у може перевищити 150 000 USD.

У більшості криптовалют та крипто-токенів спостерігається значна волатильність цін, тому деякі консервативні інвестори вважають це ризикованим вибором.

Ethereum (ETH, Ефіріум, Ефір) – “срібло” в криптовалютах

Ethereum – ще одна гарна ставка для інвесторів. Ethereum внесла нововведення в Біткоїн, реалізувавши так звані смарт-контракти, які дозволяють використовувати складніші токени та транзакції. Хоча розподілений реєстр Ethereum зіштовхнувся зі значними проблемами масштабованості з моменту його запуску наприкінці липня 2015 року, він є найактивніше використовуваним блокчейном.

Цей блокчейн вибраний для кількох інновацій, зокрема механізму первинного розміщення монет (ICO), механізму NFT та децентралізованого фінансування (DeFi). Ethereum також має найбільшу спільноту розробників серед усіх криптовалютних проектів.

Вам не обов’язково одразу купувати повну одиницю криптовалюти. Тим більше, що сьогодні вартість деяких монет вже обчислюється тисячами та десятками тисяч доларів США. Криптовалюти дуже подільні. Наприклад, ви можете купити біткоїн на 10, 100, 10 000 доларів замість одного цілого біткоїну або ефіру. Так що почати інвестиції в криптовалюти можна з мінімальних вкладень.

Де купити криптовалюту? Просто про інвестиції у цифрові активи. - Kriptokoshelki bezopasnost min min

Що потрібно знати після купівлі криптовалюти

Розібравшись з питанням, де купити криптовалюту, тепер перейдемо до не менш важливого завдання – де і як її можна тримати.

Де і як зберігати криптовалюту: “гарячі” та “холодні” крипто-гаманці

Для того, щоб зберігати криптовалюту, як і для звичайних грошей, потрібно сховище – гаманець. І від того, наскільки відповідально ви підійдете до вибору місця та способу зберігання, безпосередньо залежатиме збереження вашого капіталу.

Найважливіше, що потрібно пам’ятати, володіючи криптовалютою – це ніколи не видавати свій закритий (приватний) ключ або фразу для відновлення, створену під час відкриття гаманця.

Крипто-гаманці використовуються для зберігання ваших цифрових активів, а деякі дозволяють також купувати, продавати та передавати криптовалюту. Сховища для криптовалюти можуть бути “гарячими” та “холодними”. Якщо ви почнете з покупки криптовалюти на централізованій біржі або в онлайн обміннику, пізніше ви можете вирішити перевести цю криптовалюту в гаманець з додатковими функціями.

Закритий ключ – це буквено-цифровий рядок, який захищає вашу криптовалюту і підтверджує ваше право власності. Фраза відновлення являє собою зручночитаєму версію вашого закритого ключа, тобто список з 12–24 слів у певному порядку, який може допомогти користувачам повернути свою криптовалюту під контроль, якщо вони забудуть пароль свого гаманця або їх електронний пристрій зламається.

“Гарячі”: онлайн крипто-гаманці

“Гарячими” крипто-гаманцями називають ті сховища, доступ до яких можливий лише за допомогою підключення до інтернету. Тобто це певна програма, яка забезпечує швидкий спосіб зберігання, відправлення та отримання монет. Такі сховища можуть бути як самостійними та незалежними програмними рішеннями (сервіси, що спеціалізуються тільки на функції крипто-гаманців), так і частиною онлайн-платформ у вигляді криптобірж або обмінників.

Хороша новина полягає в тому, що реєструючись на криптовалютній біржі або онлайн-обміннику для покупки криптовалюти, як правило, ви відразу отримуєте готовий “гарячий” крипто-гаманець як частину сервісу. Погана новина полягає у відносній безпеці такого способу зберігання криптовалюти.

Найкращі “гарячі” гаманці:

  • Binance (Wallet) – найбільший перелік криптовалют і можливостей.
  • Exodus – (англ.мова) мультивалютний локальний гаманець для ПК і мобільних пристроїв.
  • Electrum Wallet Bitcoin – (англ.мова) один із популярних гаманців для криптовалюти. 
  • Coinbase – один із найстаріших представників криптоіндустрії.

В процесі свого знайомства зі світом крипти ви зможете підібрати собі найкращий варіант сховища, тому що вибір їх величезний. Але почати найкраще з найпопулярніших.

 

“Холодні”: апаратні крипто-гаманці

“Холодні” крипто-гаманці – це спеціальні фізичні пристрої (на зразок флешки), які дозволяють зберігати криптовалюту без підключення до інтернету та мають додаткові підвищені засоби безпеки. Такі сховища ще часто називають апаратними гаманцями.

Якщо ви купили велику кількість криптовалюти, яку плануєте зберігати протягом тривалого часу, апаратні гаманці, такі як Ledger або Trezor, пропонують одні з найбезпечніших рішень для зберігання. Ці спеціально створені пристрої працюють в автономному режимі, зменшуючи можливість атаки хакерів. Тільки не забувайте, що ставитись до збереження “холодних” крипто-гаманців потрібно так само ретельно, як і до будь-якого іншого цінного фізичного майна.

Заходи безпеки при купівлі та зберіганні криптовалюти

Обираючи місце зберігання своїх цифрових активів, необхідно знати, що сьогодні існує безліч пропозицій. Крипто-гаманці відрізняються операційними платформами, на яких вони працюють (окремо Windows, MacOS, iOS, Android або комбінації систем), кількістю підтримуємих криптовалют, технологіями блокчейну та набором доступних платіжних систем для введення/виведення коштів, переліком додаткових функцій та ступенем захищеності.

Початківцям буває досить складно відразу розібратися у всіх цих тонкощах та технічних нюансах. Тому для інвесторів-початківців у сфері криптовалют або звичайним покупцям монет рекомендується для старту використовувати найпопулярніші і перевірені часом способи зберігання коштів. Якщо говорити про “гарячі” крипто-гаманці, то краще покластися на послуги відомих і надійних крипто-бірж. А у разі придбання значних сум криптовалюти, одразу переводити кошти у “холодні” сховища.

Єдина інформація, яка потрібна для отримання або відправлення криптовалюти – це відкрита (публічна) адреса. (Вона може бути різною і залежить від конкретної криптовалюти та типу мережі блокчейна).

Жоден постачальник гаманців, біржа чи сумлінна компанія ніколи не попросять вас поділитися закритим ключем чи фразою відновлення. Якщо ви отримуєте електронний лист, який виглядає так, начебто він надісланий законним провайдером, але просить вас ввести свій закритий ключ, це шахрайство. Криптовалюта рясніє цим типом шахрайства, який називається фішинг-атакою, через відсутність у користувачів засобів правового захисту у разі крадіжки.

Важливо не втратити фразу відновлення. Менеджери паролів, такі як Dashlane, пропонують хороші рішення для зберігання та керування вашими паролями. Ці послуги також пропонують унікальні та складні паролі для захисту ваших криптоактивів. Пам’ятайте, втрачаючи закритий ключ, фразу відновлення або апаратний гаманець, ви назавжди втратите свої кошти.

Використовуйте максимально можливі захисні заходи

Ще один захід безпеки, який ви повинні зробити, включає налаштування двофакторної автентифікації у ваших криптовалютних гаманцях та додатках. Двофакторна автентифікація, або 2FA, додає ще один рівень безпеки для ваших облікових записів. Рішення для двофакторної автентифікації можуть бути засновані на SMS, надсилаючи вам одноразовий пароль у текстовому повідомленні, або одноразовий пароль, створений у конкретному додатку для автентифікації, такому як Google Authenticator або Authy. Останні рішення безпечніші, ніж методи на основі SMS, оскільки двофакторна автентифікація на основі SMS може бути використана хакерами під час атаки із заміною SIM-карти.

 

Кращі біржі криптовалют і обмінники для цифрових активів.

З розвитком криптоіндустрії інвестування в криптоактиви стає простіше й безпечніше. Це захоплюючий простір, який пропонує вам доступ до нових технологій, що формують інновації у багатьох галузях.

Просто пам’ятайте, що інвестування в криптовалюту, як і раніше, пов’язане з ризиком – вам потрібно мати стійке фінансове становище, перш ніж ви почнете вкладати гроші у криптоактиви. Обов’язково проведіть власне дослідження та не забувайте, що ваші активи не застраховані від втрати.

ТОП-5: кращі біржі криптовалют 2021 року, де можна купити Біткоїн (Bitcoin, BTC), Ethereum, Ripple, Litecoin та інші криптовалюти

БІРЖІ ТА ОБМІНКИ
ОГЛЯДИ
Binance – Найбільша криптовалютна біржа у світі. Працює з 2017 року. Доступна маржинальна торгівля криптовалютами, спотова, P2P, OTC, а також ф’ючерсна з плечем до 125x.
EXMO – Найбільша криптовалютна біржа Східної Європи. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, маржинальна торгівля криптовалютами, мультивалютний криптогаманець.
Kraken – Одна з найстаріших та найпопулярніших криптовалютних бірж. Найвищий рівень захисту. Купівля, обмін і торгівля цифровою валютою.
KuCoin – Глобальна високоліквідна криптовалютна біржа. Працює з 2017 року. Спотова, P2P, OTC, ф’ючерсна з плечем до 100x, маржинальна торгівля криптовалютами.
Huobi – Велика криптовалютна біржа у світі. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, ф’ючерсна, маржинальна торгівля криптовалютами, управління активами.
Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top