Що таке криптовалюта? З чого починати інвестору.

Що таке криптовалюта? З чого починати інвестору.

ЗМІСТ:

 1. Що таке криптовалюта?

 2. Скільки криптовалют існує в світі і яка їх вартість?

 3. У чому полягає популярність криптовалют?

 4. Криптовалюти – наскільки це хороша інвестиція?

 5. Як купити криптовалюту?

 6. Наскільки законними є криптовалюти і операції з ними?

 7. Які запобіжні засоби слід знати і застосовувати?

 8. Чи варто купувати криптовалюту?

 9. Де можна купити або обміняти криптовалюти?

Криптовалюта (або, як ще кажуть: «крипто / крипта») – це цифровий код, за допомогою якого можна здійснювати покупки товарів і послуг, заробляти на трейдингу і примножувати капітал за допомогою інвестицій. Багато прихильників “платіжних засобів майбутнього” називають її “цифровими / електронними грошима” або просто “цифрова валюта”. Захист реєстру онлайн-транзакцій забезпечується надійною криптографією.

Найбільший інтерес до цих нерегульованих валют полягає в маржинальній торгівлі з метою отримання прибутку. І хоча, як будь-який інший інвестиційний інструмент, крипта може зростати і падати в ціні, загальна тенденція вартості продовжує залишатися позитивною впродовж останніх років. А інтерес інвесторів неухильно збільшується.

Найпопулярніша криптовалюта Біткоїн (Bitcoin) в 2021 році показувала значну волатильність цін, досягнувши майже 65 000 доларів в квітні, потім втратила майже половину своєї вартості в травні і відновивилась майже до $50 000 в серпні. (Ви можете подивитися поточну ціну для покупки біткоїнів, наприклад, на найбільшій біржі в світі Binance або на найбільшому торговельному майданчику Східної Європи – EXMO.)
Біржі криптовалют і онлайн обмінники - Каталог БізнесМаркет
Нижче наведені 9 основних фактів, які потрібно знати про криптовалюту, і які є застереження.

1. Що таке криптовалюта?

Криптовалюта – це форма платіжного інструменту, за допомогою якого можна здійснювати онлайн-покупки товарів і послуг, обмінювати на інші фінансові та цифрові активи, а також заробляти за допомогою торгівлі на криптовалютних біржах. Багато компаній випустили власні валюти, які зазвичай називаються токенами. Ними можна розраховуватися за товари або послуги, які надає компанія. Їх можна розглядати, як жетони ігрових автоматів або фішки казино. Щоб отримати доступ до товару чи послуги, вам потрібно буде спочатку обміняти фіатну валюту (звичайні гроші) на криптовалюту.

Існування криптовалюти забезпечується застосуванням технології, яка називається блокчейн. Блокчейн – це децентралізована технологія, що працює на численних комп’ютерах в Мережі, яка обробляє і записує транзакції. Привабливість цієї технології полягає в її безпеці та децентралізованості, коли відсутній єдиний центр управління процесом, а рішення приймаються консенсусом учасників.

2. Скільки криптовалют існує в світі та яка їх вартість?

За даними CoinMarketCap, який займається дослідженнями ринку, в світі публічно торгується понад 10 000 різних криптовалют. Кількість цифрових валют продовжує постійно зростати. Основним джерелом фінансування є збір грошей за рахунок первинних розміщень монет або ICO. За даними дослідників, сумарна вартість всіх криптовалют на 5 серпня 2021 року склала понад 1,6 трильйона доларів – у порівнянні з квітневим максимумом в 2,2 трильйона доларів.

Загальна вартість всіх біткоїнів, найпопулярнішою цифрової валюти, становила близько 740 мільярдів доларів. Ринкова вартість біткоїнів знизилася з квітневого максимуму в 1,2 трильйона доларів. Але через високу волатильність (значні коливання курсів) робити оцінку досить складно, тому що навіть протягом одного дня вартість цифрових грошей може значно змінюватися, як в більшу, так і в меншу сторону.

Найбільші криптовалюти за ринковою капіталізацією

Нижче наведені 10 найбільших криптовалют за ринковою капіталізацією, якими торгують на біржах криптовалют в світі.

КРИПТОВАЛЮТИ
РИНКОВА КАПІТАЛІЗАЦІЯ*
Bitcoin
$740 млрд.
Ethereum
$315.4 млрд.
Tether
$62 млрд.
Binance Coin
$56.2 млрд.
Cardano
$44.4 млрд.
XRP
$33.9 млрд.
USD Coin
$27.5 млрд.
Dogecoin
$26.2 млрд.
Polkadot
$19.1 млрд.
Uniswap
$13.7 млрд.

*дані зазначені на 5 серпня 2021 р згідно CoinMarketCap.

3. У чому полягає популярність криптовалют?

З кожним роком прихильників криптовалюти стає все більше. Що ж так приваблює інвесторів і простих обивателів вкладати гроші в цифрові активи? Ось деякі з найпопулярніших причин:

 • Прихильники Біткоїна (Bitcoin), Ефіру (Ефіріум, Ethereum) та інших криптовалют вважають їх “грошима майбутнього” і поспішають придбати коїни сьогодні, очікуючи, що вони стануть дорожчими в майбутньому. У випадку з Біткоїном зростанню ціни також сприяє фіксована обмеженість кількості самих монет.
 • Багатьом власникам криптовалют подобається те, що такий фінансовий інструмент позбавляє центральні банки можливості управляти грошовою масою, оскільки з часом ці банки, як правило, знижують вартість грошей за рахунок інфляції. Особливо радикальні прихильники технології навіть бачать можливість для криптовалют стати альтернативою традиційним грошам в майбутньому. 
 • Іншим послідовникам крипти подобається сама технологія, що лежить в основі криптовалют – блокчейн. Тому що ця децентралізована система обробки та запису даних може бути більш безпечною, ніж традиційні платіжні системи.
 • Деяким спекулянтам і професійним трейдерам подобаються криптовалюти, тому що вони мають більшу волатильність, яка дозволяє добре заробляти на зростанні та падінні курсів. Вони не стільки зацікавлені в довгостроковому володінні цими валютами як засобі платежу, скільки розглядають цифрові активи в якості біржових інструментів для торгівлі.

4. Криптовалюти – наскільки це хороша інвестиція?

Криптовалюти, як і будь-які інші активи, можуть зростати і падати в ціні. Чимало інвесторів розглядають їх більше як фінансові спекуляції, а не як реальні інвестиції. Основна причина такого ставлення до цифрових грошей у професійних трейдерів полягає в тому, що криптовалюти не генерують грошового потоку самі по собі (як і звичайні валюти). Тому, щоб інвестору отримувати прибуток, хтось повинен платити за валюту більше, ніж він сам.

Це те, що називають теорією інвестування «найбільшого дурня». Для порівняння можна поглянути на діючий і прибутковий бізнес, який поступово підвищує свою вартість за рахунок збільшення прибутковості і грошового потоку від торгових операцій.

«Тим, хто розглядає криптовалюти, такі як Біткоїн або Ефіріум, в якості валюти майбутнього, необхідно розуміти, що валюта потребує забезпечення і стабільності».

Серед всесвітньо відомих інвесторів існує неоднозначна думка про криптовалютний ринок. Наприклад, найбільший інвестор Уоррен Баффет порівняв Біткоїн з паперовими чеками: «Це дуже ефективний спосіб переказу грошей, і ви можете робити це анонімно і все таке. Чек – це теж спосіб переказу грошей. Чи варті чеки купи грошей? Просто тому, що вони можуть переводити гроші? “. Деякі представники інвестиційного товариства рекомендують інвесторам бути дуже обережними при вкладенні грошей в цифрові активи.

Висока волатильність – зло чи благо?

Важливим фактором для того, щоб продавці та покупці могли визначати справедливу ціну на товари або послуги, є стабільність курсу і забезпеченість криптовалют. Біткоїн (Bitcoin) та інші криптовалюти не були стабільними протягом більшої частини своєї історії. Наприклад, в грудні 2017 року ціна біткоїна була на рівні близько 20 000 доларів, і через рік його вартість впала до 3 200 доларів. А вже до грудня 2020 року він знову торгувався на рекордних рівнях.

Такі значні зміни цін на крипту створюють невизначеність. Якщо в майбутньому біткоїни можуть коштувати набагато більше, люди з меншою ймовірністю будуть витрачати і розраховуватися ними сьогодні. Це робить їх більш схожими на засіб накопичення і збереження капіталу (за аналогією можна назвати інвестиції в золото), ніж в якості валюти. Навіщо витрачати біткоїни сьогодні, якщо завтра вони можуть коштувати в рази більше?

Але заради справедливості слід визнати, що ті люди, які вклали гроші в криптовалюти на зорі їх появи, сьогодні стали дуже багатими. Простий арифметичний розрахунок показує, що вклавши кілька тисяч доларів в Біткоїн у 2009 році, сьогодні можна було б стати мільярдером. Звичайно, навряд чи якась інша криптовалюта зможе повністю повторити успіх і шалене зростання “першого коїна”. Але тим не менше, заробити великі гроші на крипті – цілком можливо. (Втім, як і існує шанс їх втратити при невдалому збігу обставин або необдуманих інвестиціях. Тому інвестору слід завжди дуже ретельно зважувати свої можливості).

! Важливе попередження !

Використання фінансових інструментів пов’язано з високим ризиком втрати грошей. Будь-які інвестиційні та фінансові операції здійснюються користувачами виключно на свій страх і ризик. Ми не закликаємо користувачів купувати/продавати/обмінювати або вчиняти будь-які інші операції з криптовалютами. Вам слід поміркувати, чи розумієте ви, як працюють ці продукти, і чи можете ви дозволити собі ризикувати. При необхідності зверніться за незалежною консультацією.

БізнесМаркет не надає фінансові, інвестиційні та/або інші послуги, пов’язані з фінансовими операціями на біржах або подібних торгових платформах, а також не є посередником між фінансовими компаніями і користувачами. Вся інформація, представлена на цій сторінці, має виключно інформаційно-ознайомлювальний характер, не є публічною офертою і узята з відкритих джерел. Всі ризики і наслідки, пов’язані з використанням продуктів і/або послуг фінансових, інвестиційних або інших компаній, покладаються тільки на Сторони угоди. БізнесМаркет ні за яких умов не несе ніякої прямої і/або непрямої відповідальності за вчинення дій і/або бездіяльності, пов’язаних з укладенням та/або виконанням договірних відносин між Сторонами.

Біржі криптовалют - Каталог БізнесМаркет-min

5. Як купити криптовалюту?

Сьогодні більшість криптовалют, включаючи біткоїни, можна безпосередньо купити за долари США, євро, гривні, рублі і ще десятки інших національних валют. Багато обмінників і бірж криптовалют надають можливість поповнення і виведення фіатних грошей (традиційні грошові кошти) за допомогою звичайних банківських карт Visa или Mastercard. Але існують і такі види цифрових грошей, які доступні до купівлі тільки при оплаті біткоїнами або іншою криптою.

Щоб купити криптовалюту, вам знадобиться місце для її зберігання – «гаманець». Це може бути онлайн-додаток або фізичний носій (спеціальне захищене сховище або навіть звичайна флешка), в якому може зберігатися ваша валюта. Щоб придбати крипту, потрібно створити обліковий запис (зареєструватися) на біржі або обміннику, а потім за допомогою банківської карти або електронної платіжної системи перевести реальні гроші для купівлі криптовалют, таких як Біткоїн або Ефіріум.

Наприклад, Binance (детальний огляд майданчика можна подивитися тут) – одна з найпопулярніших бірж для торгівлі криптовалютами, де ви можете створити гаманець, а також купувати і продавати біткоїни та інші криптовалюти. Крім того, все більша кількість онлайн-брокерів пропонують криптовалюти, такі як Tether, XRP, Ripple, Zcash та інші. Щоб обрати торговельний майданчик або обмінник, якИЙ підходить саме для вас, подивіться популярні та надійні біржі криптовалют і обмінники в нашому Каталозі.

6. Наскільки законними є криптовалюти і операції з ними?

Відповідь на це питання багато в чому залежить від того, в якій країні ви перебуваєте. Залежно від територіальної юрисдикції, в світі діють різні правила щодо криптовалют – від повної заборони, як наприклад, в Китаї, до майже повної легалізації, як наприклад, в США або Великобританії.

У тій же республіці Білорусь успішно працює перша офіційно регульована біржа криптовалют і токенізованих біржових активів, яка орієнтована на країни СНД – Currency.com (детальний огляд майданчика можна подивитися тут). Однак, слід враховувати, що сфера цифрових активів до сьогодні не є повністю врегульованою, і інвестору слід уважно вивчити законодавство тих країн, в яких він планує здійснювати фінансову діяльність.

До речі, в Україні в найближчому майбутньому очікується прийняття Закону “Про віртуальні активи” (проект), який повинен формалізувати статус цифрових активів (в тому числі криптовалюти) і операцій з ними на території країни і для її громадян. А зараз в більшості країн, де поки немає чіткого регулювання, застосовується принцип: “дозволено все те, що не заборонено”. Отже, якщо немає прямої заборони на операції з криптою, то такі дії вважаються легальними і не порушують закон.

Також, завжди важливо пам’ятати про захист себе від шахраїв, які розглядають криптовалюти як спосіб обману інвесторів і здійснення протиправних дій. Обережність ніколи не буває зайвою.

7. Які запобіжні засоби слід знати і застосовувати?

Як і у випадку з будь-якими іншими вкладеннями грошових коштів, слід бути максимально обережними в своїх діях. Одне з базових правил розумних інвесторів – ризикувати можна лише тією частиною грошей, які буде не шкода втратити, якщо щось піде не так, і сума яких не буде для вас критичною. Можливо, консервативний підхід не дозволить отримувати надприбуток, але принаймні дозволить уберегтися від катастрофічних втрат.

Інвестиції в крипту на ранніх стадіях

Якщо ви хочете придбати маловідому криптовалюту в рамках ICO (для досвідчених інвесторів це часто є можливістю отримати суттєвий дохід у майбутньому, що обчислюється сотнями або навіть тисячами відсотків), прочитайте дрібний шрифт в проспекті компанії, щоб отримати таку інформацію:

 • Хто є власником компанії? Популярний і відомий власник – можна розглядати, як позитивний знак.
 • Чи є серед інвесторів великі гравці? Це хороший знак, якщо інші відомі інвестори хочуть вкластися в новий проект.
 • Ви будете володіти часткою в компанії, валютою або токенами? Ця відмінність важлива. Володіння часткою означає, що ви можете брати участь в її доходах (ви є співвласником), а покупка токенів просто означає, що ви маєте право використовувати їх, як фішки в казино.
 • Валюта вже розроблена, або компанія хоче зібрати гроші на її створення і розвиток? Чим вище стадія готовності продукту, тим він менш ризикований.

Щоб уважно вивчити проспект емісії та всі супутні фактори, може знадобитися багато зусиль і часу. Але, чим більше подробиць ви дізнаєтеся, тим вищі ваші шанси, що він законний. Хоча навіть легітимність не означає, що валюта буде успішною. Це абсолютно окреме питання, і воно вимагає великої ринкової кмітливості.

Інвестиції в популярні монети

Якщо говорити про ризики покупки популярних криптовалют, на зразок Bitcoin, Ethereum, Tether, XRP, Ripple тощо, і здійсненні операцій на відомих і популярних криптобіржах або обмінниках, таких як Binance, Coinbase, EXMO і подібних, то при дотриманні розумних запобіжних заходів, ймовірність зіткнутися з шахрайством або обманом майже відсутня. Більшість великих і широко відомих торгових майданчиків є надійними і контролюються відповідними фінансовими органами.

Але крім цих побоювань, сама наявність криптовалюти наражає вас на ризик крадіжки. Хакери часто прагнуть зламати комп’ютерні пристрої, на яких можуть зберігатися ваші цифрові активи. Тому до питання захисту і безпеки електронних “гаманців” необхідно підходити з усією відповідальністю і піклуватися про них так само, як і про цінне фізичне майно. Адже розкриття кількох рядків цифрового коду веде до ризику втрати всієї своєї криптовалюти. Це нетипові ризики для інвестування в порівнянні з вкладеннями в акції або фонди на традиційних біржах.

8. Чи варто купувати криптовалюту?

Слід пам’ятати, що покупка криптовалюти – це вкрай спекулятивний і ризикований вид фінансових операцій. Торгівля традиційними акціями відомих компаній, як правило, менш ризикована, ніж інвестування в криптовалюти, такі як біткоїни та інші монети. Неурегульованість багатьох юридичних і податкових питань роблять вкладення в цифрові активи неоднозначними. А сильна волатильність курсів, коли ціна крипти навіть протягом одного дня має властивість коливатися на десятки відсотків, може призводити до суттєвих фінансових втрат для недосвідчених трейдерів.

З іншого боку, значне зростання вартості Біткоїна і деяких інших криптовалют за останні пару років демонструють, що при розумному і обачному інвестуванні на сучасних фінансових ринках можна заробити великі гроші.

В кінцевому підсумку, рішення в будь-якому випадку за вами. Платою за ризик може бути як потенційний шанс зірвати “великий куш”, так і можливість втратити свої вкладення. Хоча, як відомо, хто не ризикує, той не п’є шампанське!

9. Де можна купити або обміняти криптовалюти?

В інтернеті існує два основних види майданчиків, які надають можливість придбання або обміну цифрових активів: криптовалютні біржі і обмінники.

В Каталозі майданчиків для трейдингу БізнесМаркет ви можете ознайомитися з докладними оглядами популярних бірж і обмінників, де можна здійснити обмінні операції або просто купити Біткоїн (Bitcoin) та інші криптовалюти. Серед сотень торгових платформ, які сьогодні існують на ринку, ми підбираємо найбільш відомі і надійні Сервіси, якими вже користуються мільйони інвесторів по всьому світу, і в тому числі в Україні.

БІРЖІ І ОБМІНКИ
ОГЛЯДИ
Binance – Найбільша криптовалютна біржа в світі. Працює з 2017 року. Доступна маржинальна торгівля криптовалютами, спотова, P2P, OTC, а також ф’ючерсна c плечем до 125x.
EXMO – Найбільша криптовалютна біржа Східної Європи. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, маржинальна торгівля криптовалютами, мультивалютний криптогаманець.
Kraken – Одна з найстаріших і найпопулярніших криптовалютних бірж. Найвищий рівень захисту. Купівля, обмін і торгівля цифровою валютою.
KuCoin – Глобальна високоліквідна криптовалютна біржа. Працює з 2017 року. Спотова, P2P, OTC, ф’ючерсна з плечем до 100x, маржинальна торгівля криптовалютами.
Huobi – Велика криптовалютна біржа в світі. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, ф’ючерсна, маржинальна торгівля криптовалютами, управління активами.
CEX.IO – Велика мультифункціональна криптовалютна біржа, яка починала свій шлях як звичайний обмінник і провайдер хмарного майнингу.
Currency.com – Перша офіційно регульована біржа криптовалют для країн СНД. 1300+ ринків і 1700+ токенізованих активів для торгівлі та інвестицій.
StormGain – Універсальний майданчик для трейдингу і обміну криптовалют. Спотова, ф’ючерсна торгівля з плечем до 200×, маржинальна торгівля криптовалютами.
BitMEX – Великий майданчик для трейдингу і зберігання криптовалют. Кредитне плече до 100x. Торгівля без термінів експірації. Краща система безпеки.
Bybit – Популярна біржа для торгівлі криптовалютними деривативами. Заснована в 2018 році. Ф’ючерсна, маржинальна, спотова торгівля криптовалютами.
WhiteBIT – Професійна платформа для обміну та торгівлі цифровими активами. Заснована в 2018 році. Спотова, P2P, OTC, маржинальна торгівля криптовалютами.
Prime XBT – Платформа нового покоління для торгівлі на світових фінансовіх рінках через Bitcoin. Торгівля Криптовалютами, Індексами, Товарами і Forex з одного аккаунта
Binaryx – Криптовалютна біржа для трейдингу і обміну. Кращий в своєму класі термінал для інвесторів і професійних трейдерів.
Paybis – Надійний і популярний обмінник. Працює з 2014 року. Швидко, безпечно і просто купити, продати, обміняти Біткоїн (BTC, Bitcoin) через Visa/Mastercard
Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top