Все, що потрібно знати про вкладення в криптовалюту

Все, що потрібно знати про вкладення в криптовалюту

Індустрія криптовалюти зростає швидкими темпами. У 2021 році багато інвесторів прагнуть купити Біткоїн, Догкоїн, Ефіріум або інші криптовалюти не тільки тому, що вони є гарячими модними слівцями, що рухають величезні фінансові ринки у наші дні. Незважаючи на те, що індустрії криптовалют всього десять років, інвесторів-початківців вона приваблює, оскільки вони бачать швидкий спосіб отримання прибутку.

На відміну від фондового ринку, на криптовалютному ринку немає жорсткого регулювання, внаслідок чого його вартість коливається вгору та вниз щодня. Враховуючи надзвичайний інтерес у світі до цифрових монет, БізнесМаркет зібрав усе, що потрібно знати про вкладення у криптовалюту в 2021 та майбутньому 2022 році. Стаття написана простими словами, щоб інвесторам-початківцям та новачкам на ринку цифрових активів було простіше розібратися з темою криптовалют від “А” до “Я”.

Що таке криптовалюти?

Криптовалюти – це цифрові активи, які ви можете використовувати як інвестиції і навіть для покупок в Інтернеті або офлайні. Вони захищені криптографією, що робить практично неможливим підробку або подвійне використання.

Варто зазначити, що криптовалюта не існує фізично, а це означає, що ви не можете взяти біткоїн і тримати його в руці. І на відміну від української гривні, долара США чи євро тут немає центрального органу, який підтримує цінність криптовалюти. Натомість ці завдання широко розподіляються серед користувачів криптовалюти через Інтернет.

Крім того, кожна монета криптовалюти складається з унікального рядка програмного коду. Це означає, що його не можна підробити, що спрощує відстеження та ідентифікацію у процесі торгівлі.

Як це працює?

Криптовалюти не підтримуються центральним органом влади, наприклад, урядом або національним банком. Натомість вони працюють через ланцюжок комп’ютерів. Обмін здійснюється одноранговим вузлом у мережі без посередників.

Криптовалюти децентралізовані – це означає, що ні уряд, ні банк не контролюють, як вони створюються, яка їх вартість або як вони обмінюватимуться. Усі криптографічні транзакції захищені криптографією – це означає, що вона дозволяє лише відправнику та передбачуваному одержувачу повідомлення переглядати його вміст.

Криптовалюта схожа на блокчейн?

Ні. Блокчейн – це технологія, що забезпечує існування криптовалюти. Блокчейн – це цифровий реєстр транзакцій, який розподілено по всій мережі комп’ютерних систем. Думайте про це як про бухгалтерську книгу, яка показує всю історію цієї валюти.

Простіше кажучи, це система запису інформації, що унеможливлює злам системи. Кожен блок у ланцюжку блоків містить кілька транзакцій, і щоразу, коли в ньому відбувається нова транзакція, запис цієї транзакції додається до реєстру кожного учасника.

База даних блокчейну може зберігати велику кількість інформації, яка може бути використана і доступна безлічі користувачів одночасно.

Але що робить Blockchain унікальним, так це те, що він не належить одній фізичній або юридичній особі, що робить його більш безпечним та надійним. Ідея полягає в тому, що оскільки ніхто не контролює блокчейн, вони не можуть взяти на себе управління і переписати записи.

Як ви можете зберігати свою криптовалюту?

Криптовалюта може зберігатися в так званому «гаманці», доступ до якого можна отримати за допомогою вашого «закритого ключа» – криптографічного еквівалента надзахищеного пароля, без якого власник криптовалюти не може отримати доступу до валюти.

У криптовалютному гаманці зберігаються закриті ключі, які дають користувачеві доступ до своїх криптовалют, дозволяючи відправляти та отримувати такі криптовалюти як Біткоїн і Ефіріум. Слід зазначити, що ваші монети зберігаються в блокчейні, і закритий ключ потрібен для авторизації переказів цих монет на гаманець іншої людини.

Доступні різні типи криптогаманців, які задовольняють різним вимогам з точки зору безпеки, надійності, доступності тощо. Найнадійнішими вважаються так звані “холодні” гаманці, такі як Ledger або Trezor.

Які типи криптовалюти існують?

Біткоїн – найпродаваєма криптовалюта, про яку всі знають і говорять, але це не єдиний вид криптовалюти. Існують ще такі популярні цифрові валюти як Litecoin, Polkadot, Chainlink, Mooncoin, Shiba Inu, Dogecoin тощо. В даний час існує понад 10000 монет згідно з даними CoinMarket.

Біткоїн – найстабільніша монета. У момент своєї появи, Біткоїн, як перша криптовалюта, коштував нижче за один долар. За минулі роки біткоїн набрав обертів і перевищив ринкову капіталізацію в 1 трильйон доларів.

Інвестори повинні вивчити свої можливості та вибрати актив, який найкраще задовольняє їхні потреби. Сьогодні, завдяки великій різноманітності монет та розвитку технології, існує багато способів заробляти на цифрових активах. Але слід пам’ятати, що такі вкладення пов’язані з ризиком втрати капіталу.

Як купити криптовалюту?

Як і на фондовому ринку, на криптовалютному ринку є біржі чи брокери, які є посередниками. Ці криптовалютні біржі забезпечують торгівлю, обмін та конвертації криптовалют. На відміну від традиційних торгових майданчиків, криптобіржі часто роздають різні бонуси та нагороди за реєстрацію та торгівлю. Ця політика може відрізнятися для кожної платформи.

Ось деякі з найпопулярніших криптобірж в Україні та світі – Binance, OKEx, EXMO, WhiteBIT – користувачі повинні зареєструватися зі своїми обліковими даними KYC (можна завантажити програму для Andorid або iOS), щоб купити криптовалюту. Ці біржі також допомагають вам відстежувати вартість криптовалюти та здійснювати торгові операції з нею.

Криптобіржі покладаються на інвесторів, що володіють криптовалютою. Це відбувається, коли користувачі вносять криптовалюту на продаж, а деякі нові користувачі приходять на біржу, щоб купити її, тим самим полегшуючи торгівлю.

Криптовалюту можна придбати у вигляді частки, щоб почати інвестиції з мінімальними вкладеннями. Наприклад, якщо ви хочете купити біткоїн, вам не потрібно купувати повний Біткоїн (BTC), щоб володіти ним. Ви можете купити частину біткоїну. Ви можете володіти лише 0,00000001 BTC. Така справа з усіма криптовалютами.

Чи можна отримати криптовалюту безкоштовно?

Так, вам не обов’язково купувати криптовалюту, щоб володіти нею. Ви також можете отримати криптовалюту, вирішуючи криптографічні рівняння за допомогою комп’ютерів. Цей процес включає перевірку блоків даних та додавання записів транзакцій у ланцюжок блоків – це називається майнінгом.

Дізнатися докладніше про інші способи, як можна отримати криптовалюту безкоштовно або з мінімальними вкладеннями, ви можете у нашій статті – “Як можна заробити на криптовалютах? Інструкції та кращі способи.

Також варто зазначити, що пропозиція деяких криптовалют, таких як Біткоїн, обмежена, а це означає, що існує максимальна кількість монет, які коли-небудь будуть в обігу. Інші, такі як Ethereum, не мають максимального обмеження, але обмежують кількість нових монет, які можуть генеруватися щороку.

Що можна купити за криптовалюту?

В Україні та загалом у світі прийняття криптовалюти як законного способу оплати має різне проникнення. Є деякі практичні проблеми з криптовалютою, оскільки її не дуже зручно використовувати для щоденних транзакцій. Однак є способи використовувати вашу криптовалюту для полегшення платежів.

І хоча пряме використання криптовалюти для платежів поки не поширене повсюдно, все більша кількість компаній починають її використовувати. Наприклад, всесвітньо відома біржа Binance дає можливість оформити банківську картку Visa у криптовалюті, за допомогою якої ви можете здійснювати покупки у магазинах.

У США роздрібні торговці, такі як Whole Foods, Nordstrom, Etsy, Expedia та PayPal, тепер дозволяють людям платити, використовуючи криптовалюту.

Наскільки стабільні криптовалюти?

У січні 2021 року Біткоїн злетів до 40 000 доларів. Продовжуючи своє бичаче зростання, до кінця квітня він досяг рекордного рівня в 65 000 доларів. Потім у травні він упав і протягом червня залишався нижчим за 30 000 доларів. Потім ціни знову різко зросли, і на момент написання цієї статті у листопаді 2021 року ціна біткоїну становила близько 68 000 доларів США. А згідно прогнозу експертів, наприкінці 2021 – на початку 2022 року вартість двох основних криптовалют може подвоїтися.

Це свідчить про те, що криптовалюти надзвичайно мінливі. Ринок криптовалюти процвітає за рахунок спекуляцій. Інвестори роблять спекулятивні ставки, які викликають раптовий приплив грошей або раптовий відтік грошей, що призводить до високої волатильності.

Крім того, ринок цифрових активів розглядається як спосіб швидкого заробітку на криптовалютах і отримання прибутку. Але інвестуючи в цей клас фінансових інструментів, важливо пам’ятати, що це досить ризикована справа. Тому потрібно ретельно зважувати свої можливості.

Це законний платіжний засіб?

Наразі у світі немає єдиної думки з боку держав щодо криптовалют. Але це не означає, що володіння криптовалютою незаконне.

Деякі країни (наприклад, Сальвадор) вже офіційно визнали біткоїн платіжним засобом, а в Китаї навпаки нещодавно заборонили всі операції з криптовалютами. Більшість країн, серед яких США, Великобританія, Євросоюз, поки що тільки розробляють правила та політику його використання.

В Україні наразі очікується ухвалення Закону “Про цифрові активи”, яким буде формалізовано операції з криптовалютою. Таким чином, можна говорити про те, що діє принцип: “Все, що прямо не заборонено, дозволено”.

З чого починати криптоінвестору?

Купити Bitcoin, Ethereum або будь-яку іншу криптовалюту можна на одній з криптовалютних бірж, які є в каталозі БізнесМаркет. Вибір найкращого варіанту залежить від вашого досвіду, комфорту та того, чого ви хочете досягти за допомогою своїх вкладень у криптовалюту.

Інвесторам-початківцям можливо краще почати з однієї з наведених нижче криптобірж, тому що це відомі та надійні торгові майданчики, які мають інтуїтивно зрозумілі та зручні інтерфейси, а також можливість використовувати українську чи російську мову. Але ви можете обрати будь-яку платформу з Каталогу.

Пам’ятайте, що ця стаття призначена лише для ознайомлювальних цілей і не закликає вас робити інвестиції. Як і у випадку будь-якого інвестиційного рішення, проведіть власне дослідження та проконсультуйтеся зі своїм фінансовим консультантом.

ТОП-3 бірж криптовалют для інвесторів-початківців, де можна купити Ethereum (ETH), Біткоїн (Bitcoin, BTC) та інші криптовалюти

КРИПТОВАЛЮТНІ БІРЖІ
ОГЛЯДИ
Binance – Найбільша криптовалютна біржа у світі. Працює з 2017 року. Доступна маржинальна торгівля криптовалютами, спотова, P2P, OTC, а також ф’ючерсна з плечем до 125x.
EXMO – Найбільша криптовалютна біржа Східної Європи. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, маржинальна торгівля криптовалютами, мультивалютний криптогаманець.
OKEx – Надійна біржа цифрових активів. Криптообмінник. Заснована у 2014 році.
Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Поиск

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top