Як купити Біткоїн легко і швидко: посібник для нових криптоінвесторів

Як купити Біткоїн легко і швидко: посібник для нових криптоінвесторів

Як купити Біткоїн (Bitcoin, BTC), і чому я не зробив цього раніше? Це питання, напевно, сьогодні задають собі мільйони людей по всьому світу. Дивлячись на цифри астрономічного зростання вартості першої криптовалюти, багато інвесторів кусають лікті, що втратили можливість заробити або примножити свій капітал у сотні та тисячі разів.

Але ще не все втрачено! Звичайно, ціна біткоїна вже ніколи не буде настільки низькою, як було в 2009 році, коли одна монета коштувала менше 1 долара. Але навіть сьогодні залишається можливість збільшити свій капітал у рази, якщо купити Bitcoin чи інші криптовалюти. Тому що ринок цифрових активів лише перебуває на стадії свого розвитку, і в інвесторів залишається шанс заробити на криптовалюті.

Існують тисячі різних криптовалют, але експерти кажуть, що ви повинні обережно ставитися до більшості з них. Вартість криптовалюти коливається буквально щогодини, і це може бути особливо актуально для менш відомих монет. Навіть усталені криптовалюти, такі як Ethereum і Біткоїн, відчувають значну волатильність. Але, принаймні, мають більш високий показник зростання вартості з часом.

Процес покупки Ethereum – або будь-якого іншого альткоїну – такий самий, як і процес купівлі біткоїнів, але ми будемо використовувати біткоїн (Bitcoin, BTC) як приклад повсюди, оскільки це найцінніша і найпоширеніша криптовалюта на ринку в даний час.

Як купити Біткоїн (Bitcoin, BTC): посібник для інвесторів-початківців

Часи, коли для того, щоб стати власником криптовалюти, були потрібні спеціальні комп’ютерні знання і навички, вже зникли. Сьогодні купити Bitcoin або інші криптовалюти так само легко, як здійснити звичайну покупку в інтернет-магазині. Ось кроки, щоб почати свій шлях в якості нового криптоінвестора:

1. Оберіть криптобіржу

Наприклад, в Україні, як і в багатьох інших країнах, Біткоїн поки не можна купити безпосередньо через ваш банк або інвестиційну фірму. Хоча деякі організації працюють над цією можливістю у майбутньому. Зокрема, український Монобанк нещодавно заявив, що збирається випустити карти в криптовалюті, а в США вже з’явилися інвестфонди та брокери, які пропонують такий сервіс. На даний момент щоб купити Біткоїн або інші криптовалюти, вам доведеться скористатися майданчиками для торгівлі криптовалютою з метою обміну своїх фіатних грошей (гривні, рублі, долари США, євро тощо) на біткоїни або інші цифрові валюти. Це так звані біржі криптовалют або онлайн обмінники.

Існують сотні бірж криптовалюти, які ви можете використовувати для покупки криптовалюти в Інтернеті, ось деякі з найпопулярніших – Binance, Coinbase, KuCoin, Kraken. Ці біржі являють собою онлайн-платформи, на яких ви можете купувати та продавати криптовалюти.

Ще один спосіб придбання цифрових активів – скористатися онлайн-обмінниками. Обрати надійний сервіс з найкращими курсами можна на Bestchange.ru.

Ви можете звузити коло пошуку відповідної платформи, спираючись на кілька факторів:

Безпека

Інвестиції в криптовалюту поки що не підтримуються центробанками, наприклад, як банківські депозити, які застраховані Фондом гарантування вкладів. Якщо ваш обліковий запис на біржі зламаний або платформа, на якій ви зберігаєте монети, скомпрометована, ви ризикуєте втратити свої вкладення.

Якщо ви плануєте зберігати криптовалюту в своєму обліковому записі на біржі (а не переміщувати її у власний апаратний гаманець, такі як Ledger або Trezor), переконайтеся, що ви обрали біржу, яка використовує офлайн холодне сховище та має надійний захист від крадіжок. Деякі біржі також мають незалежні страхові поліси, які допомагають захистити інвесторів від злому.

Докладніше: (де купити криптовалюту: кращі біржі, обмінники, гаманці – все, що повинні знати криптоінвестори перед покупкою)

Збори

Комісійні збори за обмін можуть сильно відрізнятись на різних торгових майданчиках. Можуть застосовуватися як фіксовані суми збору, так і відсоток від ваших угод. Комісії можуть бути засновані на волатильності цін, і більшість з них стягуються за транзакцію.

Хоча комісії безумовно слід враховувати, експерти кажуть, що вони обґрунтовані, особливо якщо ви дотримуєтеся більших і усталених бірж, таких як Binance (до речі, на цій криптовалютній біржі одні з найнижчих комісій в індустрії). Якщо біржа має більше захисту, кращу безпеку або інші важливі функції, це виправдано для стягнення комісій.

Деякі біржі стягують комісію залежно від спреду чи маржі понад ринкову ціну. Інші засновують комісію на фіксованій ставці або відсотку від загальної суми покупки, яка може змінюватись в залежності від вашого місця розташування, способу оплати та інших факторів.

Біржі з більш активними торговими функціями часто використовують модель комісійних, що визначається коливаннями ринкових цін, відому як комісійні збори продавця та покупця. Якщо ви купуєте за поточною ринковою ціною, з вас стягуватиметься (зазвичай більш висока) комісія покупця. Або ви можете встановити ціну, за якою ви хочете купити, і почекати, поки ринок досягне цієї точки. Це називається лімітним ордером, і за нього стягується комісія «мейкера».

Перед реєстрацією переконайтеся, що ви знаєте, які комісії з вас стягуватимуться – їх можна знайти на веб-сайті біржі. Коли ви здійснюєте покупку, необхідно чітко розуміти структуру комісійних, але це можна врахувати заздалегідь, щоб ви не витратили більше, ніж очікували.

(Докладніше: хочете купити криптовалюту? Дізнайтеся, які найпопулярніші монети існують у світі)

Доступні монети

Не всі біржі пропонують усі існуючі криптовалюти, яких вже понад 10 000 у світі.

Популярні монети, такі як Біткоїн (BTC) та Ethereum (ETH), доступні на всіх криптобіржах, в той час як більш нішові альткоїни можуть бути представлені тільки на певних платформах.

Оскільки експерти рекомендують дотримуватися цих двох найбільших криптовалют і основних популярних бірж, таких, як Binance (всесвітня мега-біржа) або EXMO (для східної Європи), це не повинно бути проблемою для більшості нових інвесторів.

Як купити Біткоїн легко і швидко: посібник для нових криптоінвесторів - Kupit bitcoin s pomoshchyu visa i mastercard min

2. Поповніть свій рахунок, щоб купити криптовалюту

Залежно від обраної криптобіржі при створенні облікового запису вам може знадобитися надати таку інформацію як документ, що посвідчує особу, країну та адресу проживання для проходження процедури верифікації (KYC та/або AML).

В більшості випадків, на майданчиках ви зможете підключити свій банківський рахунок або дебетову/кредитну картку Visa або Mastercard для переказу фіатних грошей на свій акаунт. Великі та популярні криптобіржі, як правило, підтримують платежі не лише в доларах США чи Євро, а й національні валюти, такі як українські гривні, російські рублі, польські злоті тощо. Залежно від того, який метод ви використовуєте для поповнення рахунку, можуть стягуватись різні комісії – зазвичай банківські перекази коштуватимуть менше, ніж варіанти з карткою.

Пам’ятайте, що поповнення вашого облікового запису (цю операцію на платформах часто називають депозитом) – це не те саме, що купівля криптовалюти. Як і у випадку із традиційним інвестуванням, завдання полягає не в тому, щоб тримати неінвестовані гроші на своєму рахунку. Після того як ви поповните свій рахунок, вам все одно потрібно буде обміняти свої долари (гривні, рублі тощо) на біткоїни.

3. На яку суму купити Біткоїн (Bitcoin, BTC)

Розмір інвестицій, який ви готові вкласти в цифрові активи, на практиці, це суто ваша особиста справа. Пам’ятайте, що будь-які інвестиції (і криптовалюта не є винятком) пов’язані з ризиками. Тому вкладайте тільки ті кошти, які ви можете собі дозволити, і можлива втрата яких не буде критичною для вас.

Серед людей, далеких від фінансових ринків, існує думка, що інвестиції, це обов’язково “дуже великі гроші”. Насправді – це не так, тим більше у випадку із цифровими активами. Ви можете купити Bitcoin або іншу криптовалюту на 5, 10, 50, 100, 300 або 500 доларів. Тобто почати можна з мінімальними вкладеннями, щоб поступово розібратися в ринку та отримати навички роботи з фінансовими інструментами.

Величезна перевага криптовалютних монет у тому, що вони мають значну подільність. Далеко не кожен покупець готовий викласти одразу 65000 USD (вартість біткоїну у жовтні 2021 року) за 1 цілий Bitcoin. Але цілком реально купити якусь частину монети (десяту, соту, тисячну тощо), яка називається “сатоші” (англ. Satoshi – на честь Сатосі Накамото – псевдонім людини або групи людей, що розробили протокол криптовалюти біткоїн. 1 cатоші дорівнює 0,00000001 BTC).

Просто від суми початкових вкладень залежить розмір можливого заробітку, якщо рахувати в абсолютних цифрах. Наприклад, купивши біткоїн на 1 000 доларів США в липні 2021 року, коли він коштував 28 881$, і продавши його в жовтні цього ж року за ціною 65 834$, інвестор отримає 2 280$, тобто прибуток у розмірі 128% або в абсолютних цифрах 1 280 USD додасться до того, що він вклав. А якби вкладення склали 100$, то заробіток становив би лише 128 USD. Все просто – що більше вкладаєш, то більше можна заробити.

4. Розмістіть замовлення (ордер)

Після того як підключите спосіб оплати, ви зможете розмістити своє замовлення на біткоїни. Цей процес може відрізнятися залежно від біржі, яку ви використовуєте. Докладніші описи процедури розміщення ордерів можна прочитати в наших оглядах криптовалютних бірж в Каталозі БізнесМаркет.

Як правило, якщо ви використовуєте такі платформи як Binance або Paybis (популярний онлайн-обмінник), ви можете просто ввести суму в доларах, яку хочете обміняти на біткоїни, та купити за поточним курсом (після врахування всіх комісій).

Якщо ви використовуєте біржу, призначену для більш активної торгівлі, таку як KuCoin або Bybit, у вас може бути можливість розміщувати як ринкові, так і лімітні ордери. Ринковий ордер означає, що ви купуєте криптовалюту на даний момент за поточною ринковою ціною. Лімітний ордер означає, що ви встановлюєте ціну, яку бажаєте заплатити за криптовалюту. Як тільки валюта досягне цієї точки, вона буде автоматично куплена.

Використовуючи біткоїн, ви, мабуть, купите дробову частку монети – останніми місяцями вартість однієї монети становила від 30 до 65 тисяч доларів. Яку б суму ви не вклали, вона буде відображена в обміні як процент від загальної суми біткоїнів. (Приклад: якщо ви вклали 1000 доларів при вартості Біткоїна на початку липня близько 34 000 доларів, це покаже, що ви володієте 0,029 Біткоїна).

5. Використовуйте безпечне зберігання

Багато з бірж дозволяють вам залишити зароблені або куплені монети в своєму акаунті, що найпростіше для більшості новачків. Але якщо ви хочете ще більше убезпечити свої цифрові активи, ви можете перевести їх в окремий апаратний (холодний) гаманець з криптовалютою.

Як купити Біткоїн легко і швидко: посібник для нових криптоінвесторів - Trezor one min

(Докладніше: “холодний” крипто-гаманець може допомогти зберегти ваші монети у безпеці. Дізнайтеся, що це і для чого він потрібен вам.)

Гаманець для криптовалюти – це місце для зберігання цифрової валюти. Доступні різні типи гаманців з криптовалютою, і всі вони мають різні рівні безпеки.

Використовуєма вами біржа може підтримувати різні варіанти гаманців, тому ви можете легко перевести монети зі свого облікового запису на біржі до безпечнішого гаманця. Ви також можете використовувати стороннє програмне забезпечення або обрати холодне сховище на автономному апаратному пристрої.

Деякі платформи, які можна використовувати для покупки криптовалюти, наприклад PayPal, не дозволяють переміщувати монети на власний пристрій зберігання. Подумайте, чи ви хочете такий варіант, перш ніж обирати торгову платформу. Тому що ви, можливо, захочете торгувати з використанням іншої платформи у майбутньому.

Альтернативні способи купівлі біткоїнів

Для тих людей, які не хочуть розбиратися з інтерфейсами криптобірж, але бажають купити біткоїн, зручною альтернативою можуть бути онлайн обмінники, наприклад, такий як Paybis. Або можна обрати будь-який інший майданчик на спеціалізованому сервісі для обміну цифрових активів Bestchange.ru.

Якщо ви є резидентом країн, де доступні PayPal або Robinhood, можна скористатися їхніми послугами. Але вони можуть підійти не кожному інвестору. Наприклад, PayPal не дозволяє переводити свої активи в сторонній криптогаманець, тобто ваші особисті ключі залишаються на платформі. А Robinhood доступний лише для жителів США.

Для криптоентузіастів, які вірять у поширену крипто-мантру «не ваші ключі – не ваші монети», ці платформи, без можливості перенесення вашого капіталу за межі майданчика, не підійдуть. Вони також можуть стягувати високі комісії за купівлю та продаж криптовалют (і зазвичай пропонують лише кілька монет або тільки біткоїни), тому варто порівняти збори, які ви заплатите, з традиційнішими біржами.

Як купувати інші криптовалюти

Ви повинні виконати ті ж кроки для покупки інших криптовалют, що й для покупки біткоїнів. Однак майте на увазі, що експерти з інвестицій рекомендують дотримуватися двох найбільших криптовалют – Біткоїн та Ефіріум, якщо вашою метою є інвестування в криптовалюту в якості довгострокового засобу заощадження.

Ви зможете знайти Ethereum для купівлі на більшості тих самих бірж та платформ, що й Біткоїн. Якщо ви шукаєте дуже специфічний альткоїн (в який експерти зазвичай не рекомендують інвестувати через високу ризикованість), вам може знадобитися врахувати його при виборі біржі. У той час як на деяких великих біржах є понад 1000 різних монет, деякі платформи пропонують лише невелику кількість альткоїнів.

Незалежно від того, чи вирішите ви додати біткоїн або альткоїн у свій портфель, завжди переконайтеся, що вам комфортно з ризиком інвестування у такий спекулятивний актив. Ніколи не вкладайте більше, ніж ви готові втратити, і не інвестуйте за рахунок невиконання інших фінансових цілей.

Чи має сенс купувати біткоїн?

Як і у випадку з будь-якими іншими інвестиціями, важливо спочатку провести дослідження та зрозуміти, у що ви вкладаєте гроші. Переконайтеся, що будь-які ваші інвестиції в криптовалюту не заважають досягненню інших цілей, таких як традиційне накопичення або погашення боргу з високими відсотками. Експерти рекомендують, щоб ваші вкладення в криптовалюту не перевищували 5-10% від вашого портфеля.

На думку експертів, з якими ми розмовляли, біткоїн – хороша інвестиція для криптоінвесторів-початківців . Як перша криптовалюта біткоїн має найдовший послужний список серед інвесторів. З моменту свого створення у 2009 році вартість Біткоїна за останнє десятиліття зросла у геометричній прогресії. Багато прихильників блокчейн-технології порівнюють його з «цифровим золотом» як засобом довгострокового заощадження.

У той час як недавні масові коливання цін на Біткоїн підкреслюють його волатильність, багато фахівців вважають, що певний запас криптовалюти, такої як Біткоїн, може бути виправданим (хоч і спекулятивним) диверсифікатором вашої загальної інвестиційної стратегії.

(Докладніше: що таке біткоїн – перша криптовалюта)

Як купити Біткоїн легко і швидко: посібник для нових криптоінвесторів - Birzhi kriptovalyut i onlajn obmenniki katalog biznesmarket

Де знайти інформацію про криптовалютні біржі?

Щоб інвесторам-початківцям було легше освоїтися у новому світі цифрових активів, БізнесМаркет публікує огляди найпопулярніших та надійних торгових майданчиків для трейдингу та купівлі-продажу цифрових активів. В Каталозі бірж криптовалют, ви можете порівняти можливості різних майданчиків та обрати для себе найбільш відповідний.

Пам’ятайте, що інвестиції у цифрові активи пов’язані із ризиком втрати капіталу. Зберігайте розсудливість та обережність. За необхідності проконсультуйтеся зі спеціалістами. БізнесМаркет не є посередником і не закликає вас до здійснення фінансових операцій. Всі вкладення коштів ви робите на свій страх і ризик.

Популярні біржі криптовалют 2021 року, де можна купити Біткоїн (Bitcoin, BTC), Ethereum (ETH) та інші криптовалюти

БІРЖІ ТА ОБМІНКИ
ОГЛЯДИ
Binance – Найбільша криптовалютна біржа у світі. Працює з 2017 року. Доступна маржинальна торгівля криптовалютами, спотова, P2P, OTC, а також ф’ючерсна з плечем до 125x.
EXMO – Найбільша криптовалютна біржа Східної Європи. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, маржинальна торгівля криптовалютами, мультивалютний криптогаманець.
Kraken – Одна з найстаріших та найпопулярніших криптовалютних бірж. Найвищий рівень захисту. Купівля, обмін і торгівля цифровою валютою.
KuCoin – Глобальна високоліквідна криптовалютна біржа. Працює з 2017 року. Спотова, P2P, OTC, ф’ючерсна з плечем до 100x, маржинальна торгівля криптовалютами.
Huobi – Велика криптовалютна біржа у світі. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, ф’ючерсна, маржинальна торгівля криптовалютами, управління активами.
Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top