Що таке Альткоїни? Інвестиції у криптовалюти для початківців.

Що таке Альткоїни? Інвестиції у криптовалюти для початківців.

Існують тисячі різних альткоїнів. Сьогодні БізнесМаркет розповість, що таке Альткоїни, і чому криптоінвестори-початківці повинні уважно ставитися до даного класу криптовалют.

На відомому “дикому заході” криптовалюти Біткоїн завоював свою репутацію на вершині задовго до того, як на блокчейні були “відкарбовані” будь-які інші типи коїнів. Згодом з’явилися монети, відомі як “альткоїни”.

З того часу були створені та додані до крипто-екосистеми тисячі нових альткоїнів або альтернативних монет. “Альткоїн” відноситься до будь-якого типу криптовалюти, окрім Біткоїна. Ethereum – найпопулярніший альткоїн, і люди використовують повне ім’я (Ефіріум), коли говорять про ширше розуміння мережі блокчейнів, але Ефір (ETH) для обговорення самої валюти.

Скільки існує криптовалют та які у них частки ринку

За даними сайту відстежування цін CoinMarketCap, станом на грудень 2021 року існує понад 15 000 типів криптовалют. На момент написання цієї статті біткоїн становить понад 40% загальної капіталізації криптовалютного ринку, а Ethereum – понад 20%. Решту ринку займають альткоїни (приблизно 40%).

Це означає, що у метавсесвіті обмінюються буквально тисячі інших монет. Давайте докладніше розглянемо, що таке альткоїни, і чому експерти кажуть, що більшості інвесторів слід бути дуже обережними з монетами, крім Біткоїна та Ефіріума.

Що таке альткоїни?

Термін “альткоїн” є скороченням від “альтернативних монет” і означає просто криптовалюти, відмінні від біткоїнів. Сьогодні список 9 найпопулярніших криптовалют після Біткоїна виглядає наступним чином:

 • Ethereum
 • XRP
 • Tether
 • Cardano
 • Polkadot
 • Stellar
 • USD Coin
 • Dogecoin
 • Chainlink
 • Uniswap

Чи варто інвестувати в альткоїни?

Експерти попереджають, що біткоїн – це дуже спекулятивна річ, а альткоїни – тим паче. Ethereum, найбільш відомий альткоїн, значно виріс з моменту його запуску в 2015 році завдяки можливостям смарт-контрактів і популярності цифрового мистецтва, відомого як невзаємозамінні токени (NFT). На момент написання цієї статті ринкова капіталізація ETH становила понад 500 мільярдів доларів.

Але не дозволяйте популярності альткоїнів призвести до страху втраченої вигоди (FOMO). Навіть крипто-євангелісти ставляться до зростання криптовалюти зі здоровим скептицизмом.

Не розглядайте криптовалюту як засіб швидкого отримання готівки, каже Нельсон Merchan, генеральний директор блокчейн-компанії “Light Node Media”. Натомість розглядайте її як можливість дізнатися про новий клас активів, не ризикуючи всім. Перш ніж купити криптовалюти або інвестувати в дрібніші альткоїни, такі як Tether, Cardano та інші, почніть з вивчення того, як вони працюють.

Рекомендації експертів

Багато експертів кажуть, що криптовалюта нікуди не подінеться – особливо тепер, коли адміністрація Байдена ясно дала зрозуміти про своє бажання регулювати її, а технологія блокчейн продовжує зберігати потенціал у багатьох різних галузях.

Таким чином, у той час як деякі спекулятивні інвестори з високою толерантністю до ризику намагаються розрахувати час виходу на ринок альткоїнів та увійти в них за низьких цін, експерти пропонують більшості інвесторів тримати свої крипто-вкладення на рівні близько 5-10% від вашого портфеля і дотримуватися двох монет, що найбільш добре зарекомендували себе, – Біткоїна та Ефіріума.

Не змінюйте весь свій підхід відразу. Оцініть свою терпимість до ризику, тимчасовий горизонт і фінансові цілі. Якщо ви зацікавлені в криптовалюті, але не готові купувати та утримувати її безпосередньо, є кілька способів інвестувати в криптовалюту пасивними засобами, фактично не купуючи монети.

Альткоїни можуть відноситися до різних категорій і навіть належати до кількох категорій одночасно. Експерти пропонують інвестувати в основному в Біткоїн та Ефіріум, оскільки у них найдовший послужний список.

Типи альткоїнів

Є декілька різних способів класифікувати альткоїни. Деякі навіть можуть бути включені до декількох категорій. Через те, наскільки криптовалюта – нова фінансова галузь загалом, категорії постійно розвиваються.

Ось деякі з основних сегментів, в які можуть потрапити альткоїни:

Стейблкоїни

Стейблкоїин – це тип криптовалюти, вартість якого прив’язана до іншого менш волатильного активу. Найчастіше люди говорять, що стейблкоїни прив’язані до фіатної валюти, наприклад, до долара США. Стейблкоїни можуть мати цінність, пов’язану з дорогоцінними металами або іншими криптовалютами. Незалежно від того, з чим пов’язані стейблкоїни, в результаті виходить менш волатильна криптовалюта, що більше нагадує типи фіатних валют, які люди вже використовують щодня.

Tether відомий як перший стейблкоїн. Це також популярний альткоїн, який використовується просунутими криптотрейдерами при торгівлі криптовалютою на біржі, оскільки він пропонує спосіб зменшити комісію порівняно з обміном доларів США за кожну транзакцію. Цілком можливо, що стейблкоїни стануть інструментом, який спростить звичайним споживачам можливість купувати речі за криптовалюту – можливість, на яку урядовці явно звернули увагу, зовсім нещодавно з пропозицією адміністрації Байдена більш суворо регулювати стейблкоїни.

Мемкоїни

Названі на честь жартів і каламбурів у соціальних мережах, мемкоїни – це тип популярного альткоїна, цінність якого більше, ніж будь-чого іншого, залежить від участі спільноти. На відміну від Біткоїна, цінність якого безпосередньо пов’язана з такими фундаментальними факторами, як дефіцит і загальна потенційна ринкова капіталізація, мемкоїни часто потрапляють у крипто-екосистему в масових кількостях і скуповуються нетерплячими послідовниками тренду та впливовими особами.

Як і NFT, інсайдери криптовалюти кажуть, що мемкоїни приносять користь у формі онлайн-спільноти. І так само, як вартість NFT, мемкоїни зазвичай ростуть і падають, а їх послужний список набагато коротший, ніж у більш великих криптовалют, таких як Біткоїн або Ефіріум.

Причини популярності мемкоїнів

Галас може бути причиною того, що деякі інвестори покоління Z взагалі захоплюються криптовалютою, каже 18-річний крипто-інфлюєнсер Ренді Хіппер, відомий у соціальних мережах як Miss Teen Crypto. Коли Dogecoin або “дож” – популярна сатирна монета, заснована на вірусному мемі про собаку сіба-іну, з’явилася на сцені в 2013 році, це був жарт. Але цей жарт був його привабливістю, і відтоді ринкова капіталізація Dogecoin зросла майже до 30 мільярдів доларів. Повідомляється, що такі відомі знаменитості, як Ілон Маск та Снуп Догг, навіть володіють Dogecoin.

“Люди хочуть оточити себе іншими людьми, які підтримують те саме”, – говорить Хіппер про психологію мемкоїнів.

Якими б популярними не були мемкоїни, всі вони розраховані на час і мають 15 хвилин слави, що робить їх вкладення ще більш ризикованими, ніж біткоїни та інші криптовалюти. Деякі криптоінвестори прагнуть вгадати, які мемкоїни витримають випробування часом, шукаючи фактори, окрім популярності, які могли б дати їм довготривалу цінність – але це, в основному, спекуляції. Навіть співавтор Dogecoin став критиком, відзначивши потенційно згубний вплив соціальних мереж на тенденції швидкого збагачення.

Utility tokens (службові токени)

Експерти з найрізноманітніших галузей вказали на великий потенціал технології Blockchain – платформи, на якій кодуються усі криптовалюти. Галузеві професіонали у світі криптовалют і за його межами кажуть, що одного разу блокчейн може стати таким же повсюдним, як зараз Інтернет, а деякі навіть називають його “Web 3”.

Завдяки всім цим новим функціям користувачам потрібен спосіб оплати транзакцій, включаючи збори за публікацію творів мистецтва, токенів монетного двору, торгових послуг, а також отримання певного доступу в будь-якій конкретній мережі блокчейнів. Службові (utility) токени: категорія альткоїнів, розроблена саме для такого роду функцій.

Ефір, мабуть, найуніверсальніший службовий токен, оскільки він дозволяє користувачам платити за майнінг валют, цифрове мистецтво та багато іншого на блокчейні Ethereum. Ethereum відомий тим, що стягує плату за обслуговування, відому як “плата за газ”, яка покриває вартість обробки даних. Інший службовий токен – Filecoin, який використовується для покупки місця у мережі блокчейнів Filecoin для зберігання файлів. Деякі вважають файлове сховище блокчейном новою децентралізованою версією популярних платформ хмарного зберігання, таких як Google Drive.

Governance Tokens (токени управління)

Токени управління – це тип службового токена, який дає певні привілеї голосування, такі як можливість брати участь у опитуваннях всього ланцюжка блоків. Як випливає з назви, токени управління дозволяють користувачам голосувати за рішення, що впливають на екосистеми блокчейнів. У світі децентралізованих фінансів (DeFi), в якому власники криптовалюти виконують складні транзакції, які використовують монети для підвищення прибутковості – аналогічно кредитуванню та торгівлі – токени управління існують завдяки демократичним ідеалам криптокодерів, розробників і членів спільноти.

Однак складність DeFi може бути перешкодою для більшості людей і сприяти нестабільності криптовалюти загалом. Більшість з них звертаються до токенів управління після того, як повністю зануряться у більш зручні для новачків аспекти криптографії.

Security Tokens (токени безпеки)

Як і звичайна фінансова безпека, токен безпеки – це цифровий ліквідний контракт, що представляє частини реального активу з цінністю, наприклад, нерухомість чи бізнес. Оскільки записи блокчейну незмінні (їх не можна стерти або змінити), токени безпеки – це спосіб зафіксувати частку володіння чимось.

Fork (форк токени)

Результатом форку є свого роду альткоїн, який походить від кодувальників, які вносять суттєві зміни в протокол ланцюжка блоків для модифікації способу запису, торгівлі та отримання криптовалют. Є “софт-форки” та “хард-форки”. Форки можуть або трохи змінити валюту, або перейти до нового типу, або поновити систему ланцюжка блоків, щоб зробити старі форми транзакцій недійсними. Форки можуть виникати в будь-якому блокчейні та можуть вимагати оновлення всіх комп’ютерних систем (вузлів), які підтримують його роботу.

Bitcoin Cash – це приклад поділу або відгалуження Біткоїна. Він був створений, коли досить велика кількість зацікавлених сторін Bitcoin’a прагнула створити іншу версію Біткоїна, яка б більше підходила для повсякденних платежів. Хоча ця мета значною мірою не вдалася (Bitcoin Cash також занадто нестабільний, щоб мати сенс для таких платежів), нині його ринкова капіталізація становить понад 9 мільярдів доларів.

Які альткоїни залишаться?

Важко сказати, які альткоїни можуть мати довгострокову цінність у порівнянні з тими, що насолоджуються моментом у центрі уваги. Досить серйозним прикладом швидкоплинної вартості криптовалюти є нещодавнє зростання криптовалюти Omicron, яка зросла в ціні на 1000% після новин про поширення коронавірусу, а потім швидко впала майже на стільки ж.

Загалом, інвестування в альткоїни не є обов’язковим для тих, хто дотримується ринкового та/або пасивного підходу до інвестування. Однак, якщо ви плануєте зайнятися криптовалютою і дізнатися більше про DeFi, ви можете почати вивчати типи альткоїнів і способи їх використання.

Нарешті, оскільки технологія блокчейн стає все більш поширеною, подумайте про майбутнє, в якому споживачі обмінюватимуть альткоїни на такі функції, як оплата зборів за послуги або зберігання файлів. Десять років тому не багато хто пророкував, що ми будемо використовувати наші мобільні телефони для відправки цифрових платежів нашим друзям і родині, але сьогодні такі додатки як Payoneer та PayPal використовуються по всьому світу. Так само очікуйте, що криптотехнологія продовжить формувати спосіб відправлення, отримання та використання грошей – але не турбуйтеся про те, що ви надто загубитеся в галасі, якщо вас більше цікавить повільне та стійке довгострокове інвестування.

ТОП-7 бірж криптовалют, де можна купити Ethereum (ETH), Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu та інші альткоїни

КРИПТОВАЛЮТНІ БІРЖІ
ОГЛЯДИ
Binance – Найбільша криптовалютна біржа у світі. Працює з 2017 року. Доступна маржинальна торгівля криптовалютами, спотова, P2P, OTC, а також ф’ючерсна з плечем до 125x.
EXMO – Найбільша криптовалютна біржа Східної Європи. Працює з 2013 року. Спотова, OTC, маржинальна торгівля криптовалютами, мультивалютний криптогаманець.
OKEx – Надійна біржа цифрових активів. Криптообмінник. Заснована у 2014 році.
KuCoin – Глобальна високоліквідна криптовалютна біржа. Працює з 2017 року. Спотова, P2P, OTC, ф’ючерсна з плечем до 100x, маржинальна торгівля криптовалютами.
FTX – Одна з найбільших криптовалютних бірж у світі. Працює з 2019 року. Ф’ючерси, опціони, спот, продукти для волатильності та токени з кредитним плечем.
WhiteBIT – Професійна платформа для обміну і торгівлі цифровими активами. Заснована у 2018 році.
Currency.com – Перша офіційно регульована біржа криптовалют для країн СНД. 1300+ ринків і 1700+ токенізованих активів для торгівлі та інвестицій.
Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Поиск

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top