Дерево чи бетон: як обрати будівельні матеріали

Дерево чи бетон: як обрати будівельні матеріали

Одне з перших важливих рішень, яке має прийняти забудовник, стосується основного будівельного матеріалу майбутнього проекту: дерева чи бетону. В Україні і бетонні, і дерев’яні (в т.ч. каркасні) будинки популярні для різних цілей та в різних галузях. Більшість проектів дерев’яних будинків було запущено в регіонах країни, де чутливі до ціни інвестори та первинні покупці житла виявляли інтерес до дерев’яних будівель. Проте будівництво бетонних будівель залишається значним і зростатиме в майбутньому. Розглянемо, яка різниця між цими варіантами для замовників.

Різні матеріали для різних типів будівель

Часто тип будинку, який хоче купити покупець, визначає матеріал, з якого буде збудовано будівлю. Якщо вас цікавить висотна будова, майже напевно будівля буде бетонною. Якщо говорити в цілому, то бетонна конструкція є найпопулярнішим вибором для хмарочосів у всьому світі з початку 20 століття. І навпаки, малоповерхові та односімейні будинки часто мають дерев’яний каркас. Хоча їм можуть скласти серйозну конкуренцію газобетонні блоки за співвідношенням ціна/якість, як видно з прикладу пропозицій постачальників будівельних матеріалів (https://splav500.com.ua/).

Будівельні норми передбачають, що більшість багатоповерхових будівель повинні бути з бетону через його більш міцні та довговічні властивості. Покупці житла, які бажають здійснити купівлю в центрі міста, швидше за все шукатимуть варіанти з бетону, у той час як тим, хто шукає будинок за містом або одноквартирний будинок у менш густонаселених районах передмістя, буде доступно більше варіантів з дерев’яного каркасу.

При розгляді багатоквартирних будинків покупець також має враховувати наслідки конфіденційності. Будинки з дерев’яним каркасом з меншою ймовірністю забезпечать звукоізоляцію, тоді як бетонні будівлі зазвичай переважають у багатоповерхових загальних будинках через їх знижену передачу шуму.

Первісна і довгострокова вартість

Один із найважливіших факторів, що відрізняють бетон від дерева, – це вартість їхнього застосування в будівництві. Деревина пропонує значно нижчу вартість збирання, що, у свою чергу, означає меншу вартість для покупця. Як природний ресурс, який легко доступний, з деревиною також легше працювати та легше транспортувати, що знижує витрати на будівництво. Бетон важче і складніше транспортувати, тому будівництво з нього повільніше та дорожче. Ці підвищені витрати на будівництво означають, що покупець житла платитиме більше за меншу площу. Проте нещодавній стрибок вартості пиломатеріалів поставив під загрозу цю значну перевагу дерев’яного будівництва.

Покупці житла повинні пам’ятати про те, як будівельний матеріал може вплинути на довгострокову вартість їхнього нового будинку та бюджет мешканця. Бетон поглинає та зберігає тепло і знижує температуру, знижуючи витрати на електроенергію для тих, хто живе в будинку. Бетонні будівлі також мають тенденцію зберігати свою цінність, що є гарним вибором для інвестицій у нерухомість. Через природу дерева витрати на обслуговування та опалення будуть трохи вищими в порівнянні з бетонною будівлею. Якщо ви, наприклад, живете у Харківській області та замислюєтеся над власним житлом, то купити бетон в Харкові для будівництва будинку може бути гарною ідеєю, тому що температурні показники регіону все ж таки більше схильні до використання довговічніших і енергоефективних матеріалів при зведенні будівель.

Вплив на навколишнє середовище

Ще одним фактором прийняття рішень, який використовують проектувальники та покупці при виборі кращого будівельного матеріалу, є екологічність. Заявити, який матеріал є більш екологічним, складно, оскільки кожен із них має різні наслідки для навколишнього середовища та вуглецевий слід, які необхідно враховувати.

Лісова промисловість є спірною галуззю, і заготівля деревини часто вважається негативним впливом на довкілля. Ті, хто схильний використовувати деревину в будівництві, зауважать, що промисловість все більше віддає перевагу екологічно раціональним методам заготівлі деревини, зменшуючи цей негативний ефект. Деревина – це доступний природний ресурс, який легко піддається біологічному розкладу, якщо в ньому більше немає необхідності.

З іншого боку, бетон – не відновлюваний, і для його виробництва використовується суттєва кількість води. Як і будь-який виробничий процес, виробництво бетону вимагає енергії та призводить до забруднення, внаслідок чого бетон робить свій внесок у викиди парникових газів. Однак, бетон міцніший за дерево і служить у два-три рази довше, що знижує потребу в нових спорудах. Той факт, що він зберігає тепло взимку і збільшує охолодження влітку, робить будинки більш енергоефективними.

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top