Дошки безкоштовних оголошень – Бізнес в інтернеті

Дошки безкоштовних оголошень – Бізнес в інтернеті

Дошки безкоштовних оголошень давно є популярним видом бізнесу в інтернеті. Незважаючи на існування великих і масових торгових майданчиків на кшталт OLX, Avito та ін., бізнес-ідея сайту оголошень продовжує приваблювати заповзятливих людей і в 2022 році. Навіть на такому насиченому ринку є цікаві ніші. Почати інтернет-бізнес у вигляді дошки оголошень можна з мінімальними вкладеннями або взагалі з нуля.

Головне – зуміти знайти таку потребу користувачів, яка слабко охоплена великими гравцями. При цьому ринкова ніша повинна мати достатній комерційний потенціал. А пропонований сервіс зможе допомагати користувачам вирішувати конкретне завдання. У цьому випадку профільні та спеціалізовані сайти оголошень можуть успішно конкурувати з великими порталами.

, як торговий майданчик для бізнесу виник завдяки тому, що творці побачили сегмент ринку торгівлі комерційними активами. Цей сегмент був слабо представлений в українському інтернеті у форматі дошки оголошень у 2018 році. Ключовий фактор, який принципово відрізняє БізнесМаркет від інших сайтів для продажу бізнесу в Україні – це можливість безкоштовно розмістити оголошення. Брокерські агентства надають таку послугу лише на платній основі за значно гіршої функціональності ресурсу. Приклад наочно показує, що навіть для такої популярної бізнес-ідеї, як безкоштовні дошки оголошень, можна знайти застосування і нові можливості.

Бізнес-ідея: в інтернеті

Приклади спеціалізованих сайтів оголошень, які сфокусовані на окремих сегментах ринку, можна ще знайти в інтернеті. Зокрема, оригінальна ідея – дошка безкоштовних оголошень з музикою. Сайт привернув нашу увагу тим, що це не просто інтернет-ресурс музичної тематики. А сервіс, де надана можливість продати та купити вінілові платівки, компакт-диски та навіть аудіокасети. Вони були дуже популярними до настання ери цифрових технологій!

Здавалося б, у наше цифрове століття, коли будь-яку мелодію можна швидко знайти та завантажити в інтернеті, кому буде цікаво купувати аудіозаписи на носіях XX-го століття. Але, судячи з кількості пропозицій на дошці безкоштовних оголошень для любителів музики, творці сайту знайшли дуже цікавий напрямок діяльності.

Адже існує цілий пласт музичних поціновувачів, які віддані саме аналоговому звуку. А деякі раритетні вінілові платівки можуть становити суттєву цінність для колекціонерів. Існують навіть спеціалізовані магазини, які аються продажем “раритетних” носіїв і музичної техніки для відтворення. Для людей, які народилися і виросли в епоху Бітлз, Deep Purple, Pink Floyd та інших відомих виконавців, мати вдома оригінальну платівку або диск з улюбленим альбомом означає дуже багато.

Пройшло ще не так багато часу відтоді, як “вініл” та аудіокасети були дуже популярні. Колись вони були практично єдиним способом зберігати та слухати записи улюблених музикантів. Напевно, у багатьох із вас вдома ще залишилися старі платівки та компакт-диски, і ви не знаєте, що з ними робити. Дошка безкоштовних оголошень з музикою може допомогти вам продати їх. За деякі особливо рідкісні вінілові платівки сьогодні можна отримати дуже солідні гроші.

Дошки безкоштовних оголошень - Бізнес в інтернеті - Vinilovye plastinki doska besplatnykh obyavlenij

З чого розпочати створення дошки безкоштовних оголошень?

Час, коли було актуальним створення універсальної дошки оголошень за принципом “все про все”, вже минув. Масові сайти оголошень, де “продається все”, міцно закріпилися на ринку. Новим проектам дуже складно з ними конкурувати. У технічному плані зробити лише здається простим завданням (тут є маса “підводних каменів”). Маркетинг і розкрутка нового проекту для масового ринку буде складним і дорогим проектом. Щоб конкурувати з “монстрами”, будуть потрібні бюджети, які обчислюються сотнями тисяч доларів. Це стосується і профільних порталів на популярні тематики: нерухомість, автомобілі, пошук роботи тощо.

А ось вузькоспеціалізовані сайти оголошень можна створити з мінімальними вкладеннями. Вірніше, може бути невеликим, а сил і часу доведеться витратити багато. Тому що основна проблема – це популярність і відвідуваність дошки оголошень. Сьогодні в інтернеті вже так багато сайтів, що молодому проекту вкрай складно пробитися на верхні позиції в пошуку. І тут ключову роль відіграватиме затребуваність тематики сайту в користувачів.

Але, як показує наш власний досвід і наведений вище приклад дошки безкоштовних “музичних” оголошень, якщо вдається знайти цікавий і незайнятий напрям, то бізнес-ідея сайту оголошень може бути успішною та прибутковою. Тому перше, з чого потрібно починати створення дошки безкоштовних оголошень – це пошук ринкового сегменту, який ще не зайнятий і має хороший комерційний потенціал.

Які бувають дошки оголошень?

Звичайно, офіційних класифікацій сайтів оголошень не існує. Але на практиці класифайди можна розділити за такими критеріями:

 • безкоштовні дошки оголошень. Як зрозуміло з назви, ці ресурси надають можливість розмістити оголошення безкоштовно. Завдяки відсутності фінансових бар’єрів, такі майданчики стають наймасовішими.
 • платні дошки оголошень. У чистому вигляді такий вид в Україні не зустрічається. Цілком платні класифайди більше поширені на Заході. Вони найчастіше працюють за принципом підписки, наприклад, на отримання якоїсь важливої комерційної інформації.
 • універсальні класифайди. Найбільші інтернет-платформи для подачі оголошень, зазвичай, мають найширший рубрикатор. Тут можна розмістити пропозицію практично на будь-яку тематику. Тому їх і називають універсальними.
 • тематичні портали. Зазвичай, це інтернет-платформи, які сфокусовані лише на 1-2 великих напрямах: продаж і оренда нерухомості, торгівля автомобілями, пошук роботи та ін.
 • спеціалізовані сайти оголошень. Торговельні майданчики для окремих, вузькоспрямованих сегментів ринку. Як, наприклад, або дошка безкоштовних оголошень з музикою.
 • маркетплейси. За своєю суттю, будь-який маркетплейс – це та сама . Просто в цьому випадку платформа вже має серйознішу функціональність. Основне завдання для маркетплейсу – організувати весь цикл продажу товару або послуги. І крім товарної складової, тут додається серйозний фінансовий блок. Тому що потрібно забезпечити не просто оплату замовлення, а й подальший розподіл коштів між маркетплейсом і продавцем. Для цього потрібно підключати найсучасніші платіжні системи та шлюзи, включно з можливістю використання криптовалюти. Найяскравішими прикладами можна називати Amazon і AliExpress, а в Україні – Rozetka та Prom.

Бізнес-процес створення дошки оголошень

Для “непосвяченого” користувача дошки оголошень зовні виглядають дуже просто. Адже що тут складного – зареєструвався, розмістив безкоштовне оголошення та отримуєш звернення покупців. Але за зовнішньою простотою приховується дуже великий обсяг робіт і завдань.

Алгоритм створення дошок оголошень:

 • аналіз ринку та вибір тематики ресурсу
 • вибір назви та реєстрація доменного імені
 • підбір, налаштування та тестування технічної платформи
 • організація всіх внутрішніх процесів і логіки системи
 • наповнення первинним контентом
 • seo-оптимізація та просування
 • реклама та залучення користувачів
 • забезпечення безперебійної роботи та підтримка користувачів
 • технічний супровід працездатності платформи
 • модерація оголошень
 • постійний аналіз і модернізація Системи

І кожен з цих пунктів вимагає десятки та сотні годин скрупульозної роботи. Дошка оголошень – це складний програмно-апаратний комплекс. Такий ресурс у рази складніший у плані створення та підтримки, ніж звичайний сайт, і потребує постійних зусиль для підтримання працездатності.

Способи монетизації дошки оголошень

Будь-який проект, який створюється з комерційною метою, ставить своїм завданням отримання прибутку. Навіть дошки безкоштовних оголошень створюються не з альтруїстичних міркувань. Залежно від спрямованості ресурсу, стратегії його створення та розвитку, формату та логіки розміщення оголошень, можливі різні способи монетизації сайту оголошень:

 • надання платних послуг (VIP-оголошення, Підняття в ТОП, виділення кольором і закріплення в певних блоках контенту, платне розміщення понад ліміт, платні категорії тощо)
 • рекламні послуги на сайті (розміщення банерів, рекламних статей і матеріалів прямих рекламодавців)
 • контекстная реклама (Google AdSense та ін.)
 • платний доступ до певних розділів або контактних даних авторів оголошень
 • інші способи отримання доходу (тизерні мережі, продаж трафіку та посилань, платні розсилки тощо)

Висновок

Як бачите, процес створення та супроводу дошки оголошень має багато нюансів. Але якщо вам вдасться знайти цікаву тематику і незайняту ринкову нішу, реалізація такої бізнес-ідеї може принести великі гроші. Сьогодні вартість майданчиків на кшталт OLX вже оцінюється мільйонами доларів. А враховуючи дедалі більшу затребуваність платформ для торгівлі в інтернеті, популярність маркетплейсів лише зростатиме.

Для наших Користувачів і Відвідувачів ми традиційно нагадуємо, що безкоштовно розмістити оголошення для бізнесу ви завжди можете на дошці оголошень БізнесМаркет.

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Поиск

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top