Франшиза в Україні для маленького міста

Франшиза в Україні для маленького міста

Багато хто вважає, що відкрити бізнес з нуля можна тільки в мегаполісі, де мільйонні оберти та великий вибір галузей. У чомусь це твердження правдиве: особливості маленького міста не завжди дозволяють відкрити магазин високої моди від відомого кутюр’є або ресторан високої кухні. Але якщо ретельно обрати формат реалізації та місце розташування – відкриття бізнесу по франшизі – те, що потрібно для невеликого міста. Розглянемо ідеї бізнесу 2021, їх плюси, мінуси та особливості роботи в маленьких містах докладніше.

Місто маленьке і франшиза – сумісні чи ні

Важливо брати до уваги специфіку невеликих населених пунктів. Щоб забезпечити рентабельність франшизи, важливо перш за все думати про мешканців та їх потреби. У цьому допоможе підготовчий етап, в якому перш ніж робити вибір, вам потрібно:

 • вивчити нішу. Які товари найчастіше доводиться купувати в інтернеті або їздити за ними в обласний центр, які ніші вже заповнені на 100%, і чого не вистачає знайомим, родичам і друзям;
 • врахувати особливості аудиторії, пенсіонерам актуальніше ще одна аптека ближче до дому, а молодь частіше цікавиться доставкою суші або вейп-шопом;
 • поспілкуватися з представниками франшиз і попросити їх показати кейси в подібних за величиною містах.

Як ви бачите, вже на цьому етапі можна визначити основні напрямки, які будуть сумісні з невеликим містом.

Франшиза для маленького міста 2021: що обрати

За популярністю та швидкістю окупності лідирують ті , які закривають найнагальніші потреби мешканців: їжа, послуги, торгівля. Розглянемо докладніше види цих недорогих франшиз для невеликого міста.

Непродовольча торгівля

Поява в невеликому місті відомого бренду одягу або магазину побутової техніки може бути досить цікавою бізнес-ідеєю (Zara, TerraNova). Важливо врахувати, щоб цінова політика була або на рівні мас-маркету, або бюджет +, оскільки купівельна спроможність в маленьких містах набагато менша ніж в мегаполісах.

Тут як раз особливо важливо розташування. Так, магазин дитячих іграшок буде більш окупним в спальному районі, біля школи чи дитячого садка. А квітковий магазин – біля транспортної розв’язки або ресторану.

Надання послуг

Однією з найпопулярніших бізнес-ідей для маленького міста в 2021 стають:

 • салони краси та естетики, серед яких перукарні, нігтьові кабінети тощо («Експрес-стрижка»);
 • різні медичні лабораторії та невеликі центри тощо.

Крім того, доречні в невеликих містах освітні центри та послуги, пов’язані з дитячим розвитком. А ось агентства нерухомості навряд чи можна назвати найвигіднішою франшизою. Так як всі, як правило, один одного знають, і попит буде набагато нижче, ніж у великому місті.

Франшизи, пов’язані з їжею

Їжа – те, що залишається актуальним для споживача завжди, тому не видається дивною зростаюча популярність цих франшиз з року в рік. Варто сказати про фаст-фуд, стріт-фуд та їм подібним (наприклад, «Aroma Kava»). Їх популярність завжди залишається плюс-мінус на високому рівні.

Доставка готової їжі цікавить споживачів набагато більше в 2021, враховуючи пандемію і актуальні події. Тут явний лідер – азіатська кухня. Ті ж суші та роли вже давно захопили великі міста, але в маленькому місті – це досить нове і затребуване явище. Серед вигідних франшиз для маленьких міст можна виділити мережу суші-магазинів BUDUSUSHi.

Сфера, пов’язана з їжею, вирізняється не тільки постійним попитом, а й рентабельністю, особливо якщо говорити про невеликі міста, де логістика вигідніша, а лояльність клієнтів – вища.

Плюси та мінуси бізнесу по франшизі

Підсумуємо тим, які плюси та мінуси несе в собі відкриття франшизи в маленькому місті.

Основні переваги франшизи

 1. Доступна оренда. Набагато легше знайти бюджетне місце навіть в центрі міста.
 2. Зарплата нижча, ніж в мегаполісах. Що хоч і можна назвати негативною тенденцією економіки, тільки на руку підприємцю, що відкриває бізнес під франшизою.
 3. «Сарафанне радіо». Чим менше місто, тим швидше поширюються чутки про нову компанію. Тому кожен задоволений клієнт приведе з собою 3-4 нових.
 4. Доступна реклама. У невеликому місті ви зможете привернути до себе увагу всіх жителів, витратившись на рекламу набагато менше, ніж це потрібно у великому населеному пункті.
 5. Часткова або повна відсутність конкуренції. Ваша ніша може бути представлена мінімально або не представлена взагалі, що автоматично робить ваш бізнес ліквідним.

Недоліки франшизи

 1. Спеціалізація. Вузькоспеціалізовані франшизи багато в чому приречені на провал, тому що їх окупність може затягнутися на невизначений термін. Крім того, знайти персонал під вузький профіль бізнесу теж може бути проблематичним.
 2. Низький купівельний потенціал. Косметичні послуги, які у великому місті можуть коштувати і 2 000, в невеликому місті не зможуть виручити більше 500-700 грн. Це важливо враховувати при виборі ніші.

Перед безпосередньою купівлею в маленькому місті – перерахуйте ще раз економічну ефективність. Не нехтуйте порадами продавців франшизи, вони можуть підказати по вже успішним кейсам, як краще вчинити. Але при цьому залишайте за собою останнє слово.

Скляров Ігор
Директор по франчайзингу мережі BUDUSUSHi

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top