Криптовалюта під час війни та глобальної кризи

Криптовалюта під час війни та глобальної кризи

Криптовалюта нині є більш важливою частиною глобальної фінансової системи, а це означає, що — на краще чи на гірше — вона також неминуче стає частиною міжнародного конфлікту. Це виявляється повною мірою, коли російські війська вторгаються до України.

Деякі українці звертаються до криптовалюти як альтернативи українським фінансовим установам, які обмежують доступ людей до банківських рахунків та іноземної валюти. У сценарії, коли уряди перебувають у хаосі, важко покладатися на традиційні банки.

Криптовалюта як гуманітарний інструмент

Той факт, що крипту не можна заморозити або цензурувати, а також можливість використовувати її без посвідчення особи, дуже і дуже важливий. Тому Біткоїн або інші альткоїни є таким важливим гуманітарним інструментом.

Мільйони доларів у криптовалюті були спрямовані на підтримку української армії та постраждалих. Уряд України збирає пожертвування у криптовалюті у партнерстві з криптовалютними біржами FTX и Kuna, а також компанією під назвою Everstake.

У ширшому сенсі криптовалюти досить волатильні. Але незважаючи на це, цифрові активи вже посіли міцне місце як засіб заощаджень та заробітку на фінансових ринках. І хоча прихильники криптопростору часто стверджують, що Біткоін і йому подібні монети є свого роду «цифровим золотом», криптовалюти можуть втрачати свою цінність в умовах глобальної невизначеності. Але що, якщо – найпростіший спосіб заробити в кризу? Це краще, аніж взагалі нічого?

Українці використовують крипту в умовах кризи

Чимало українців, вимушено залишаючи країну, покладаються на криптовалюту. Вони сподіваються конвертувати її назад у фіатні гроші, щойно прибудуть у безпечне місце. Інші розглядають цифрові активи як спосіб зберегти своє багатство, коли економіка України руйнується, а Національний банк країни призупинив електронні грошові перекази на початку вторгнення та блокує зняття іноземної валюти громадянами України для багатьох видів транзакцій. Як підтвердження цих тез говорить те, що в останній тиждень лютого на українській криптобіржі Kuna досягли максимального рівня з травня 2021 року.

Що важливо знати користувачам

Використання криптовалюти у розпал кризи не завжди просто. По-перше, вам потрібно підключення до Інтернету та працюючий пристрій. Вам також необхідно знати, як використати криптобіржі або он-лайн обмінники для фінансових транзакцій. До того ж, необхідно враховувати, що на торгових майданчиках іноді виникають технічні складності або затримки з операцією введення/виведення фіатних грошей та криптовалют.

Тому краще заздалегідь потурбуватися про збереження свого капіталу та вибрати кращу криптобіржу, як, наприклад, Binance, яка відповідатиме критеріям надійності та безпеки.

Біткойн, можливо, не цифрове золото

Один із важливих аргументів, який давно наводять прихильники криптовалюти, полягає в тому, що криптовалюти можуть діяти як «цифрове золото». Це означає, що, на відміну від фіатних валют, біткойн не може бути розбавлений, тому що існує тільки певна кількість монет, і що інвестування в криптовалюти — це спосіб диверсифікувати свій портфель перед волатильністю.

Ця теорія в повному обсязі підтвердилася. Криптовалюта показала себе надволатильною і часто рухається разом із акціями. Поточний конфлікт виявив волатильність криптографії.

Біткойн впав, коли Росія вторглася в Україну, як і S&P 500 — він не відрізнявся від основних акцій США. І коли S&P 500 відновився пізніше на тижні, те ж саме сталося і з біткойнами.

Проте, прихильники криптовалюти кажуть, що або Ethereum (іум, ) можуть бути кращими, ніж альтернативи, такі як готівка, банківські рахунки або інші фізичні активи, такі як золото або нерухомість, тому що він знаходиться поза контролем будь-якої установи і легко транспортується.

Криптовалюта тепер частина війни

Це не вперше, коли люди звертаються до цифрових активів за умов міжнародного конфлікту. Але здається, що вперше знаходиться в центрі уваги, настільки, що дехто навіть назвав вторгнення Росії в Україну «першою у світі криптовойною».

Багато в чому це сталося завдяки прихильникам крипто-індустрії, які згуртувалися на підтримку України та спробували знайти роль для крипторинка. Наприклад, криптовалютна біржа Kraken заявила про безкоштовну роздачу понад 10 мільйонів доларів користувачам з України. А багато волонтерських фондів та груп здійснюють збір пожертвувань у криптовалюті по всьому світу.

Що буде далі

Наразі ми не знаємо, як криптовалюта вплине на міжнародний конфлікт. Чи допоможе вона зрештою чи нашкодить. Люди, що біжать із зон бойових дій, можуть знайти унікальне застосування криптовалюті, але спочатку їм потрібно з’ясувати, як її використовувати. Вже існує безліч способів збирання та переміщення грошей, не пов’язаних із фізичними валютами.

Що ми знаємо, то це те, що біткоїн та інші криптовалюти тепер є реальним фактором у світовій економіці та конфліктах. Добре це чи погано у воєнний час, криптовалюта робить те, що кажуть її прихильники — дає людям можливість працювати поза традиційними фінансовими установами навіть в умовах глобальної кризи.

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top