Велике оновлення Ethereum може змінити індустрію крипто-майнінгу

Велике оновлення Ethereum може змінити індустрію крипто-майнінгу

Зростаюча популярність криптовалют, таких як Біткоїн та іум, змушує захисників навколишнього середовища нервувати через приголомшливу кількість енергії, яка потрібна для забезпечення криптовалютних транзакцій. Наразі , що найбільше використовується у світі, — Ethereum — наближається до масштабного оновлення, яке змінить його інфраструктуру та змусить споживати на 99% менше енергії, плануючи перейти від моделі Proof-of-work до Proof-of-stake.

Перевірка транзакцій

Криптовалюти використовують величезну кількість електроенергії для роботи своїх мереж. Це робиться за допомогою так званого крипто-майнінгу. Майнінг криптовалюти – це не просто спосіб додавання чи створення нових монет. Видобуток криптовалюти також включає перевірку транзакцій криптовалюти в мережі і додавання їх в розподілений реєстр.

Наприклад, коли ви надсилаєте гроші другові або своїй сім’ї, ваш банк оновлює записи реєстрів, дебетуючи один рахунок і уючи інший. Блокчейн, по суті, є розподіленою цифровою книгою, яка записує кожну транзакцію. Кожна купована вам або кожен NFT, який ви створюєте, повинні бути зареєстровані в цифровій бухгалтерській книзі. Крипто-майнери перевіряють та оновлюють кожен запис у блокчейні.

І за перевірку цих транзакцій майнери винагороджуються криптомонетами за внесок своїх обчислювальних ресурсів у мережу. Але як блокчейн гарантує, що лише перевірені крипто-майнери можуть видобувати та перевіряти ці транз? Це можливо завдяки протоколу консенсусу – Proof-of-work (PoW).

Проблемна зона

Майнінг споживає багато обчислювальної потужності та ресурсів через алгоритм доказу роботи. За даними Digiconomist, споживає близько 112 терават-годин електроенергії на рік, що можна порівняти з Нідерландами і більше, ніж споживають Філіппіни або Пакистан. Тут можна почитати більше новин про криптовалюти та іум. Одна транзакція в еквівалентна енергоспоживанню середньої родини в США протягом дев’яти днів. У випадку з біткоїном вона ще вища — 137 терават-годин електроенергії на рік.

Чим більше у вас обчислювальної потужності, тим легше буде видобувати монету. Ця обчислювальна потужність також називається швидкістю хешування. Щоб збільшити свої шанси на подальший виграш, майнери можуть об’єднуватись у так звані пули для майнінгу.

Це також зробило майнінг криптовалюти централізованим. Уявіть, що кілька великих гравців збираються разом, об’єднують свої хешрейти і, зрештою, об’єднуються, щоб збільшити свої шанси на майнінг нового блоку і, таким чином, отримати винагороду.

Дрібні крипто-майнери залишені на ласку таких великих гравців. Для вирішення цих проблем був потрібен новий алгоритм консенсусу, який кращий за Proof-of-work.

Ставка монет

У 2011 році користувач ток-форуму про біткоїни Quantum Mechanic запропонував нову ідею припинення конкуренції між крипто-майнерами. Це називалось Proof-of-stake (PoS).

Замість того, щоб конкурувати один з одним за блок, PoS використовує процес, в якому один вузол вибирається випадково для перевірки наступного блоку.
Щоб стати валідатором в PoS, користувачі повинні внести певну суму криптовалюти в якості ставки — наприклад, як заставу. Чим більша сума ставки, тим більше шансів у користувачів створити новий блок.

PoS проти PoW: що краще?

Крипто-майнери можуть оновлювати та перевіряти транз, і існує ймовірність того, що транзакція, яка ніколи не відбувалася, або шахрайська транзакція також можуть бути перевірені. Ось де вступає у гру ставка. Валідатори втратять частину своєї ставки, якщо схвалять будь-які шахрайські транзакції.

Слід зазначити, що якщо користувач перестає бути валідатором, ставка плюс усі комісії за транзакції звільняються через певний період часу, а не відразу, тому що мережа все ще має бути в змозі покарати, якщо вони виявлять, що деякі з блоків насправді були шахрайськими. Таким чином, ймовірність атаки 51% із Proof-of-stake насправді менша.

Що стосується енергетики, PoS дозволяє видобувати криптовалюту лише кільком майнерам чи «валідаторам». Це означає, що потрібно менше обчислювальної потужності. Таким чином, високотехнологічне обладнання для майнінгу не потрібне, що значно знижує енергію майнінгу.

Недоліки

PoS віддає перевагу багатим людям, які вибиратимуться частіше, збиратимуть більше комісій за транзакції, стануть ще багатшими і, таким чином, ще більше збільшать свої шанси бути обраними як валідатор.

Друга потенційна проблема полягає в тому, що мережа обирає наступного валідатора, але валідатор не виконує своєї роботи. Іншими словами, Proof-of-stake несе додаткові ризики в порівнянні з Proof-of-work.

Ще доведеться провести багато досліджень, щоб зрозуміти ризики, пов’язані з PoS, а потім пом’якшити їх. На даний момент здається, що в майбутньому більше криптовалют підуть за PoS.

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Нові оголошення

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top