Продаж сайтів – купити або продати сайт як бізнес

Продаж сайтів – купити або продати сайт як бізнес

Продаж сайтів і доменів досить специфічна тема. Бізнес в інтернеті з кожним роком набуває все більшої популярності та розмаху. Інтернет-ресурси можуть продаватися як самостійні бізнеси або як частина офлайн підприємства. Сьогодні поговоримо про особливості та відмінності продажу сайтів як бізнесу. А також про те, де розмістити оголошення безкоштовно про і доменів в Україні.
Продаж сайтів - купити або продати сайт як бізнес -

Продаж сайтів в Україні

Перш ніж переходити до розгляду питання, де купити або продати сайт, давайте трохи розберемося в термінології та загальних поняттях. Бурхливий розвиток цифрових технологій породив субкультуру інтернет-спільноти зі своїми правилами та особливостями взаємодії.

Давно минули часи, коли створення сайтів було уділом вузького кола веб-фахівців. Сьогодні практично будь-який впевнений користувач комп’ютера може зробити власний сайт. Для цього навіть не потрібно знати мови програмування. Кількість конструкторів і платформ для створення готового сайту, напевно, вже перевищила кількість професійних веб-студій. А кількість веб-сторінок в інтернеті щодня збільшується із космічною швидкістю. Сайт став невід’ємною частиною як в бізнес-діяльності, так і в житті приватних користувачів.

Як наслідок, у міру зростання кількості сайтів і сфер їх застосування з’явилася потреба в продажу та купівлі інтернет-ресурсів. Народився новий ринок для торгівлі цифровими товарами та послугами. Ситуація зі створенням сайтів більш-менш зрозуміла – завжди можна замовити новий або у розробників. А ось із продажем вже існуючих інтернет-ресурсів питання складніше.

У сьогоднішній публікації БізнесМаркет йтиметься про те, де . А також, чим відрізняється звичайний продаж бізнесу від торгівлі веб-ресурсами та доменами.

Сайт з доходом або сайт як частина офлайн бізнесу

Різноманітність сайтів у всесвітньому павутинні величезна. Починаючи від сторінки-візитівки приватного користувача до масштабного порталу великої міжнародної компанії. Інтернет-ресурси виконують суто технічну або презентативну роль, а можуть служити потужним інструментом продажу для офлайн підприємства. Або взагалі бути самостійним бізнесом у віртуальному середовищі. Відмінності у функціональному призначенні сайтів істотно впливають на спосіб продажу ресурсу та його вартість.

Якщо говорити про ті сайти, які мають комерційну цінність, то умовно їх можна розділити на 2 основні категорії:

 • сайти для заробітку в інтернеті та офлайні
 • допоміжні сайти для офлайн бізнесу

Сайти для заробітку

До цієї категорії веб-ресурсів можна зарахувати всі сайти, які безпосередньо використовуються для отримання прибутку. Заробіток в інтернеті також різноманітний, як і в реальному світі. Інтернет-магазини, блогінг, продаж інфо-продуктів, надання цифрових послуг, заробіток на рекламі та ще тисячі бізнес-ідей, які можна реалізувати в інтернеті. Сайти з доходом цінуються так само високо, як і прибуткові офлайн компанії.

Крім суто віртуальних цифрових бізнесів, веб-ресурс може бути одним із інструментів для підприємств, основна діяльність яких ведеться у фізичному світі. У цьому випадку продати сайт, зазвичай, можна тільки разом з офлайн бізнесом.

Ключовим критерієм оцінки сайтів для заробітку є їхня здатність генерувати дохід. Від того, наскільки ця здатність взаємопов’язана з оффлайн діяльністю, можна говорити або про повністю самостійний інтернет-бізнес, або про інтернет-ресурс, який є частиною традиційного бізнесу.

Продаж сайтів у вигляді самостійного цифрового бізнесу (або з мінімальною залежністю від офлайну) значно відрізнятиметься від продажу інтернет-ресурсу, який нерозривно пов’язаний з офлайн бізнесом. А оцінка вартості сайту для заробітку в інтернеті будується на зовсім інших параметрах, ніж визначення ціни продажу традиційного бізнесу.

Допоміжні сайти для офлайн компаній

Як говорить крилата фраза: “якщо тебе немає в інтернеті, тебе немає в бізнесі”. Сьогодні жодна серйозна компанія не може обійтися без сторінки в інтернеті. Сайти-візитівки, системи білінгу, різні бази даних та інші види веб-ресурсів, які використовують у своїй комерційній діяльності офлайн компанії. Вебтехнології давно стали обов’язковою частиною сучасних підприємств. Але це не означає, що такі сайти можна продати як самостійний бізнес. Навіть якщо вони використовуються в процесі отримання прибутку.

Деякі інтернет-ресурси настільки сильно пов’язані з офлайн діяльністю конкретної компанії, що виокремити їх в окремий бізнес практично неможливо. Наприклад, портал будь-якого великого телеком-оператора чи банку. Такий сайт може бути дуже ефективним інструментом у роботі компанії. Але дуже глибока інтеграція електронних систем, онлайн і офлайн бізнес-процесів роблять вкрай складним або взагалі технічно неможливим їх поділ. Тобто одне без іншого просто не працює.

У такому випадку можна говорити про сайт, як невід’ємну частину компанії та дорогий актив бізнесу. Але тільки в тому випадку, коли все продається в комплексі. І оцінюватися такий актив буде не показниками ТІЦ, ІКС, PR або відвідуваності, які прийняті для інтернет-бізнесу, а за тими комерційними характеристиками, які цей сайт дає офлайн бізнесу. Але якщо офлайн компанія “померла”, то вартість такого сайту практично дорівнює нулю. У цьому випадку сайт без бекенду у вигляді офлайн бізнесу майже нічого не вартий. Хіба що домен може становити якусь цінність.

Таким чином, далеко не кожен сайт для бізнесу можна продати. А сам продаж сайтів і доменів має суттєві відмінності від продажу традиційного бізнесу. Купівля та продаж інтернет-бізнесу пов’язана з багатьма особливостями та специфікою, яких немає в торгівлі традиційними компаніями.

Продаж сайтів - купити або продати сайт як бізнес - Osobennosti prodazhy saitov

Особливості продажу бізнесу в інтернеті

Процедури купівлі-продажу традиційного бізнесу давно відомі та закріплені юридично. А продаж сайтів пов’язаний з багатьма нюансами та складнощами, яких немає в офлайні. Відсутність повноцінного правового регулювання в сфері інтернет-бізнесу, з одного боку, дає величезні переваги для підприємців. А з іншого – породжує значні труднощі та відкриває широке поле діяльності для обману та шахрайства.

Різні критерії оцінки ефективності бізнесу

Для традиційного офлайн бізнесу при продажу компанії важливі такі параметри, як: вартість фізичних активів, основних засобів, кількість товарних залишків, розташування офісу або комерційних приміщень і ще десятки чинників, які відіграють істотну роль у реальному світі. Більшість цих активів і пасивів можна легко оцінити і, найголовніше, помацати руками. А історію походження достовірно перевірити та юридично підтвердити. Це дає певну захищеність та гарантії покупцю бізнесу.

В інтернет-бізнесі більшість показників сайту мають виключно віртуальну природу. Всі ці ТІЦ, ІКС, PR, маса посилань, SEO-показники, фільтри ПС, відвідуваність та інші критерії оцінки вартості сайту, по-перше, не матеріальні, а по-друге, дуже сильно схильні до динамічних змін. За великим рахунком, загальне в оцінці офлайн та онлайн бізнесу – лише фінансові показники діяльності та матеріальна частина компанії (офіси, склади, обладнання, персонал тощо). І то, лише в тому випадку, якщо інтернет-бізнес пов’язаний з офлайн діяльністю, а не існує виключно у віртуальній формі. Структура бізнесу та якісні показники абсолютно різні. А процедура та способи продажу сайтів суттєво відрізняються від офлайн-бізнесу.

Наприклад, у підприємця, який все життя ався лише традиційним бізнесом і раптом вирішив купити інтернет-бізнес, виникне безліч питань. Новачку може бути незрозумілим, чому зовні схожі сайти коштують зовсім різних грошей і взагалі, за що він платить. Але на ринку цифрових технологій інші правила та параметри оцінки вартості.

Труднощі визначення права власності

Інтелектуальне право саме по собі є досить складною і заплутаною штукою. А щодо інтернету юридичні нетрі перетворюються на темний ліс. І хоча, формально існуючі юридичні норми “начебто” захищають права власності в інтернеті, але на практиці ситуація неоднозначна.

І проблема не лише в тому, що офіційне законодавство не встигає за темпами розвитку технологій та комерційних відносин у цифровому бізнесі. Головна проблема, що самі учасники не сильно бажають цього законодавства дотримуватись. А в деяких випадках, це ще й просто фізично неможливо, або зовсім не виправдано з комерційної чи технічної точки зору.

Якщо щодо права власності на домен вже виробилися певні правила та процедури, які хоч якось захищають власника. То щодо контенту та інших складових інтернет-бізнесу проблем і “дір” вистачає.

У певному сенсі, купівля та продаж сайтів більш ризикований і складніший процес, ніж купівля-продаж традиційного бізнесу. Якщо в реальному світі покупця та продавця бізнесу захищає Закон та процедуру угоди виписано таким чином, щоб мінімізувати шахрайство та обман. То у віртуальному світі інтернет-бізнесу, на даний момент, найкращим захистом є лише знання та досвід.

Головна проблема при купівлі та продажу сайтів

Ті, хто ніколи не стикався з угодами купівлі-продажу інтернет-ресурсів, але має досвід продажу бізнесу, напевно, подумає, що основна проблема – це знайти покупця. Насправді, головна проблема при купівлі чи продажу сайтів – це процедура переходу права власності на домен.

На відміну від угод з продажу традиційного бізнесу, які обов’язково проходять за участю нотаріуса та держреєстратора, продаж сайту як бізнесу ніде законодавчо не закріплений. Процес передачі доменного імені від одного власника до іншого може розтягнутися в часі і не збігатися з моментом передачі грошей. А домен – це, по суті, найцінніше в інтернет-бізнесі.

Сам сайт як набір цифрового коду, тексту, картинок тощо можна відносно легко скопіювати. А ось “скопіювати” домен і все, що до нього “прив’язано”, практично неможливо. Саме славетна адреса в інтернеті “www.site.com” є основою будь-якого інтернет-бізнесу. Не отримуючи прав на домен, покупець фактично лишається ні з чим. Як вірно і протилежне – не отримавши грошей, але передавши права на домен, продавець також може втратити все. Виходить замкнене коло.

Досвідчені інтернет-користувачі та фахівці скажуть, що мовляв цю проблему давно вирішено за допомогою “гарантів”. Так, погодимося, що система гаранта при купівлі та продажу сайту найбільш ефективна та відпрацьована на сьогоднішній день. Ось тільки будь-який “гарант”, що існує на сьогодні, це не держава і не Закон, які зобов’язані захищати інтереси сторін. Усі “гаранти”, які існують у Мережі, принаймні в Рунеті та Укрнеті – це приватні компанії. Та й, до того ж, далеко не завжди офіційно оформлені. Вони сьогодні є, а завтра їх немає.

Проте, на практиці ринок інтернет-бізнесу збільшується з кожним роком. І поки що меж насичення цього ринку не спостерігається. Незважаючи на неврегульованість багатьох питань, інтернет-спільнота примудряється вигадувати свої способи та вирішення існуючих проблем. А продаж сайтів і доменів стає все більш актуальною темою для бізнесу.

Де купити або продати сайт

Через специфіку інтернет-бізнесу, продаж сайтів майже не перетинається з каналами продажів традиційного бізнесу. Наприклад, навряд чи вдасться знайти в Україні професійного бізнес-брокера чи агентство з продажу бізнесу, які займалися б торгівлею інтернет-ресурсами.

Навіть у тих випадках, коли сайт є важливою, але невід’ємною частиною офлайн підприємства та має суттєву комерційну цінність, найчастіше власники бізнесу чи не знають, як об’єктивно оцінити його вартість. А дуже великі інтернет-проекти не потребують послуг посередників, оскільки власники масштабних цифрових бізнесів самі володіють необхідною кваліфікацією. Та й, за великим рахунком, такої професії та послуги на ринку, як інтернет-брокер з продажу цифрових бізнесів, ще не сформувалося.

До того ж, враховуючи, що функціонування сайтів і доменів безпосередньо пов’язане з самим інтернетом, то природно, що продаж інтернет-бізнесу переважає саме в Мережі.

В інтернеті існує 3 основних види ресурсів, де можна купити або продати сайт:

Дошки оголошень

Інформацію про продаж сайту або домену можна розмістити на дошці оголошень. Залежно від спрямованості та тематики сайту, слід обирати відповідну спеціалізацію торгових майданчиків. У цьому випадку вищий шанс, що пропозиція буде цікавою для цільової аудиторії. Щоправда, останнім часом далеко не всі дошки оголошень вітають і допускають публікацію пропозицій про продаж сайтів. Справа в тому, що не зовсім сумлінні “seo-оптимізатори” іноді намагаються в такий спосіб отримати масу посилань на сайт, нібито розміщуючи оголошення про його продаж.

Розмістити оголошення безкоштовно про продаж сайтів і доменів в Україні можна на дошці оголошень БізнесМаркет. Враховуючи, що спеціалізація нашого Сервісу сфокусована саме на бізнес-користувачах, продаж інтернет-бізнесу чудово відповідає тематиці ресурсу та буде затребуваний Відвідувачами .

Профільні форуми

Ще одним способом продажу сайту є публікація інформації на спеціалізованих інтернет-форумах. У Мережі досить багато профільних сео-шних та інших it-шних майданчиків, де можна спробувати продати інтернет-ресурс. Крім цього, має сенс звернути увагу і на форуми, які відповідають тематиці сайту, що продається. Наприклад, якщо продається сайт будівельної спрямованості, то слід знайти будівельний форум і там . Для медичного сайту, відповідно, підійдуть медичні форуми тощо.

Біржі або и сайтів

Біржі сайтів сьогодні є найпоширенішим місцем для продажу сайтів і доменів. Це зумовлено тим, що біржі або аукціони для торгівлі інтернет-ресурсами спеціально створюються для таких цілей.

Крім спеціально підібраних фільтрів технічних і комерційних показників, які важливі в оцінці якості та вартості сайту, біржі сайтів дозволяють робити ставки за вартістю, тобто проводити аукціон протягом заданого часу. Така система торгів краще прижилася для продажу сайтів і більше відповідає інтересам користувачів. Оскільки ринок інтернет-бізнесу динамічніший, ніж торгівля традиційними компаніями, та веб-проекти оцінюються за іншими параметрами. Аукціонні торги дозволяють більш об’єктивно оцінити поточну ринкову вартість інтернет-бізнесу.

Крім цього, біржі сайтів, у більшості випадків, надають систему “гаранта угод” і захист ставок. Тобто користувачі отримують додатковий механізм супроводу процесу купівлі-продажу сайтів і доменів, а також свого роду “страхування”. Але, звичайно, ці послуги платні, та біржі сайтів беруть певний відсоток за додаткові послуги.

Найбільш популярні та відомі біржі сайтів:

На сьогоднішній день у Рунеті є 2 ресурси, які давно заробили прихильність продавців і покупців інтернет-ресурсів.

 • PR-CY.ru (Росія) – один із найстаріших порталів для вебмайстрів і сеошників, який, у тому числі, надає послуги біржі сайтів. Компанія заснована в 2006 році та давно заслужила на гарну репутацію.
 • Telderi (Росія) – найбільша на сьогоднішній день на пост-радянському просторі. Біржа сайтів Телдері створена в 2011 році, має повний цикл супроводу та захисту угод, систему гаранта та багато іншого.

Продаж сайтів - купити або продати сайт як бізнес -

В Україні, на жаль, поки що ресурсів такого рівня немає. Українські біржі сайтів і торгові майданчики для інтернет-бізнесу лише починають розвиватись на цьому ринку.

Продаж сайтів – реалії та перспективи інтернет-бізнесу в Україні

Історично так склалося, що український сегмент інтернету з моменту виникнення Мережі не був окремим і самостійним ринком. За великим рахунком, усі країни пострадянського періоду утворювали так званий Рунет. Звісно, ключовим чинником у цих процесах була мова, оскільки це був єдиний цифровий простір, де користувачі легко розуміли та спілкувалися один з одним.

Як наслідок, перші успішні та масштабні інтернет-проекти стали з’являтися саме в Росії. Враховуючи, що в Мережі не було бар’єрів у вигляді державних кордонів, то всі російськомовні користувачі активно користувалися саме російськими інтернет-сервісами і платформами. Що, у свою чергу, дозволяло ще більше зростати цифровому ринку Рунету та розвиватися російським інтернет-компаніям. Але так було донедавна.

Продаж сайтів - купити або продати сайт як бізнес - Prodazhi internet biznesa ukraina

Куди рухатися інтернет-бізнесу в Україні

Після збройної агресії з боку РФ, почалися процеси, які сприяють формуванню українського сегменту Мережі в самостійний та окремий цифровий ринок. Санкції щодо найбільших російських цифрових компаній, таких як, Яндекс, Mail.Ru та ін, утруднюють використання їх сервісів. А блокування роботи в Україні всіх електронних платіжних систем РФ призводить до труднощів з угодами в інтернет-бізнесі.

Звичайно, існують способи обходу цих обмежень, але в будь-якому разі колишньої простоти використання веб-сервісів Рунету вже немає і не буде. Якщо взяти до уваги ще 2 дуже важливі моменти (фактичну ізоляцію російського сегменту інтернету, на яку спрямовані останні дії влади РФ та вжиті заходи Україною, спрямовані на припинення співпраці з окупантом, у тому числі й ухвалення Закону “Про мову”, який зобов’язує вже незабаром усі українські сайти мати українську версію ресурсу як первинну для відображення), то можна зробити лише один правильний висновок – Україні необхідно активно розвивати власний цифровий ринок і створювати українські веб-сервіси для розвитку Укрнету.

БізнесМаркет – це перша в Україні спеціалізована . За допомогою нашого Сервісу ви можете подати оголошення безкоштовно про продаж сайтів і доменів в Україні.

Вже найближчим часом ми розширимо функціональність сайту оголошень та додамо можливість створювати аукціонні торги в оголошеннях наших Користувачів. Сподіваємося, що ці покращення та нові можливості виявляться корисними для тих, хто хоче купити або продати сайт і домен в Україні.

Запрошуємо до дискусії всіх Користувачів і Відвідувачів БізнесМаркет на тему розвитку інтернет-бізнесу в Україні. Підкажіть, які веб-сервіси, на вашу думку, необхідні сьогодні в Україні та що потрібно розвивати в сфері продажу сайтів і доменів, щоб український цифровий ринок міг активно зростати в якісному та грошовому вираженні.

Чекаємо на ваші відгуки та коментарі. І нагадуємо, що поставити запитання та обговорити будь-які теми для бізнесу можна в Бізнес Клубі підприємців України №1.

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Поиск

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top