Вендинг в Україні: основи, статистика, плюси й мінуси

Вендинг в Україні: основи, статистика, плюси й мінуси

Кожен підприємець, який вирішив відкрити свою справу, насамперед вирішує, куди ж вигідніше вкласти гроші. І багато хто вибирає напрями, пов’язані з вендингом, тобто автоматизованим продажем товарів через автомат. Експерти називають вендинговий бізнес одним з найперспективніших, малозатратних і доступних. Ну а якщо ви хочете дізнатися більш детальну інформацію про вітчизняний вендинг, то на сайті можете прочитати цікаві деталі та нюанси пов’язані з даною діяльністю.

Статистика

На початку 21 століття близько половини всього вендингового покриття України складають кавові автомати, що пропонують покупцям гарячі розливні напої. Трохи більше 30 % припадає на апарати прийому платежів і приблизно 20 % – на снекомати. Трапляються також агрегати, що продають побутові дрібниці, сувеніри, газети тощо, але в нашій країні вони поки що поодинокі.

А що там?

У Японії й Сполучених Штатах ситуація інша – там розподіл автоматів більш рівномірний. При цьому деякі види, що користуються за кордоном великою популярністю, у нас поки що не представлені взагалі. До таких товарів можна віднести одяг і взуття, букети, квитки в театри, гаджети та багато іншого.

Цілком можливо, що подібна техніка з’явиться і в нас. Варто зазначити, що підприємці, які мають кмітливість і інженерні здібності, уже сьогодні можуть вводити в експлуатацію, перевіряти на ділі різнотоварні апарати, почавши проєктувати їх на базі представлених на вітчизняному ринку моделей.

Переваги вендингу

До ключових переваг вендингового бізнесу можна віднести просту організацію справи, невисокі стартові витрати, швидку окупність, перспективи. Крім того, можна відзначити такі моменти:

 • Недороге обслуговування – власник або його помічник на автомобілі зможе самостійно наповнювати товарами і знімати виторг з 30-40 автоматів.
 • Невисокі орендні ставки – апарат не займає багато місця, при цьому багато орендодавців зацікавлені в установці обладнання, оскільки воно приваблює додаткових покупців.
 • Нескладні бухобліки – немає найманого персоналу, отже, не потрібно відраховувати податки за співробітників, нараховувати зарплату, розраховувати відпускні.

У чому недоліки і як з ними боротися

Абсолютних мінусів у вендингу немає, проте існують труднощі, з якими треба працювати. Перша складність – вибір точки встановлення. Виручка безпосередньо залежить від кількості покупців, тому автомат, що стоїть у невдалому, малопрохідному місці, буде збитковим. При цьому важливо враховувати не лише кількість клієнтів, а й основні запити. Саме тому досвідчені вендори рекомендують спочатку знайти місце та вивчити уподобання майбутніх покупців, і лише після цього купувати відповідне обладнання.

Другий момент – сезонні коливання попиту. Наприклад, у холодну пору року добре продаються гаряча кава і чай, а влітку зростає попит на газовані напої та соки. Щоб прибуток був незмінним, потрібно орієнтуватися на пору року і постійно змінювати асортимент або робити ставку на ті товари, які коливанням попиту не піддаються (наприклад, легкі закуски).

На завершення

Багато власників торгового обладнання, які працюють і в інших напрямках бізнесу, вважають вендинг одним із найінтелектуальніших видів підприємницької діяльності. Тут немає місця консерватизму, а розмір доходів залежить від уміння вендора аналізувати ситуацію і знаходити нестандартні рішення.

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Пошук

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top