Важливість вищої освіти у сфері IT: за та проти за версією фахівців DAN.IT Education

Важливість вищої освіти у сфері IT: за та проти за версією фахівців DAN.IT Education

Що дає диплом про вищу освіту для роботи в ІТ

Проходять ті часи, коли при наймі на роботу у кандидата запитують “корочку” про вищу освіту. Зараз, в епоху дигіталізації та сучасних технологій, отримати повноцінний стек знань можна на спеціалізованих курсах: як онлайн, так і офлайн формату. Однак, це не означає, що без диплома вас не приймуть до лав розробників, просто у кожної компанії своя політика, а чим більша компанія, тим солідніше запити щодо претендентів.

Якщо говорити про більш розвинені країни, то там диплом вищого навчального закладу справді відіграє більш значну роль, ніж у нас. Роботодавець навіть оцінює таких кандидатів з більшою впевненістю в їхніх навичках та вміннях. В Україні, а особливо в Києві, отримати повний стек знань з якоїсь спеціальності можна і без вступу до традиційних навчальних закладів. Особливо це стосується IT сфери, де беруть на роботу як випускників курсів програмування без досвіду, так і джуніор-фахівців. Але є і виняток: на керівні посади в ІТ з великою ймовірністю кандидату без диплома мало що “світить”.

Плюси та мінуси навчання у ВНЗ

Плюси:

 1. Студенти отримують знання, які стануть у нагоді. Якщо говорити про IT освіту, то університет дає сильну та важливу базу, до якої входять основи алгоритмізації, робота з формулами тощо.
 2. Легше отримати оффер із працевлаштуванням. Наявність вищої освіти є ом довіри для рекрутера. Навіть якщо набір скіллів не зовсім відповідає вимогам вакансії, роботодавець готовий у таких випадках виправдано ризикнути. Особливо за повної кількості кандидатів перевагу швидше за все віддадуть людині з профільною освітою.
 3. ВНЗ привчає до процесу навчання. Більше того, саме тут майбутній програміст або інший фахівець освоює навички щодо пошуку інформації, її фільтрації та адаптування в потрібній формі.
 4. Ти вчишся системно мислити. Окрім загальної картини обраної професії, студент ВНЗ знаходить зв’язки між різними сферами діяльності, а також намагається створити щось унікальне у своєму напрямку.

Мінуси:

 1. Вища освіта вчить поверхнево. Якщо говорити про програмування, то тут чітко видно, наскільки державна програма відстає від світових тенденцій. Випускники, як правило, “наздоганяють” сучасні тренди на курсах з програмування.
 2. Тут ви не отримаєте достатньої практики, щоб називатися програмістом. Від цього страждає і рівень компетентності на етапі пошуку роботи, і відповідність теоретичних знань реальним. Основна проблема – викладачі, які самі окрім підручників справжнього IT до ладу “не помацали”.
 3. Ви заплатите велику ціну як у грошах, так і за часом. Мінімум чотири роки ви віддасте свого дорогоцінного життя на протирання штанів. Це грубо виражена думка, але вона знаходиться не далеко від реальності. Пощастить, якщо у школі ви процвітали і заслужили бюджетну форму навчання.
 4. Дуже високий ризик. За такого розкладу студент може десь сто разів змінити своє ставлення до обраної спеціальності, факультету, закладу. І чим більше таких суперечностей виникає протягом усього навчання у ВНЗ, тим більша ймовірність, що навіть успішно закінчивши його, студент не продовжить розпочату справу. Тоді і гроші, і час буде витрачено марно, а випускник із “корочкою” програміста піде далі шукати себе.

Якщо ви тверезо оцінюєте матеріал цієї статті, до вас прийде розуміння того, що традиційна освіта програмування поступається за якістю, ефективністю, ресурсоекономністю. Тоді краще обрати альтернативний, а в даному випадку найкращий варіант освіти – курси програмування.

Не вища, але набагато ефективніша освіта від DAN.IT Education у Києві

Майже всі недоліки ВНЗ освіти нівелюються в порівнянні з it курсами. У столиці є освітній центр DAN.IT, який вже чотири роки спеціалізується лише на сучасних та затребуваних професіях.

Тут себе може знайти як творча людина, так і кандидат із математичним складом розуму. Навіть якщо студенти цього IT коледжу раніше здобули вищу освіту, навіть якщо вона не “в’яжеться” з обраним напрямком, кар’єрні консультанти DAN.IT знайдуть і допоможуть обрати ту спеціалізацію, в якій майбутній фахівець знайде своє покликання.

Тут від початку курсу до завершення за кожним учнем спостерігають викладачі та ментори, які у разі відмінної успішності можуть зарекомендувати студента в одну з найкращих IT-компаній країни. Така схема у коледжі відпрацьована, протестована вже давно і успішно процвітає не перший курс, не перший випуск. Хлопці, яким важливий індивідуальний підхід у навчанні, наявність належної практики, допомога з працевлаштуванням, обирають DAN.IT Education https://dan-it.com.ua/ . Менше ніж за рік вони стають повноцінними програмістами та отримують оффер від найкращих роботодавців країни.

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Поиск

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top