Співпраця та партнерство в бізнесі

Співпраця та партнерство в бізнесі

Тема співпраці та бізнес партнерства дуже велика. Як заробити гроші та не втратити відносини в бізнесі? Як знайти надійного партнера чи зацікавленого інвестора? Яку модель ділових відносин використати? Цим питанням присвячені тисячі публікацій та багато годин роздумів підприємців. У комерції, як і в житті, людські та професійні якості відіграють одну з головних ролей. Створити чи купити успішний бізнес, налагодити довгострокові та надійні ділові відносини з партнерами, побудувати взаємовигідну співпрацю з клієнтами – все це, основні цілі підприємців.

Співпраця чи – у чому різниця?

Люди досить часто сприймають ці терміни як синоніми. Якщо не вдаватися у філологічні суперечки, то сенс співпраці та партнерства дуже схожий. Це процес спільної діяльності двох і більше людей або компаній в якійсь сфері задля досягнення спільних або взаємовигідних цілей. Якщо говорити про бізнес, то формальних правил використання цих понять не існує. У чому ж тоді між ними різниця?

На практиці, різниця між співпрацею та м, найчастіше, визначається спільністю цілей, ступенем взаємних зобов’язань та довіри. Виходячи з виду ділових зв’язків, ці визначення можуть використовуватися як взаємозамінні, так і ті, що несуть різне змістове навантаження.

Співпраця, на наш погляд, це ширше поняття в комерції, ніж партнерство. Співпраця передбачає більший ступінь індивідуальної свободи учасників ділових відносин за відносно незначного обсягу зобов’язань. Іншими словами, бізнес співпраця – це коли два самостійні суб’єкти комерційних інтересів діють спільно для досягнення взаємовигідних, але індивідуальних результатів.

Прикладом співпраці можна назвати ділові відносини між дилером і дистриб’ютором щодо реалізації продукції. У цьому випадку обидва учасники комерційних відносин є самостійними компаніями з індивідуальними цілями та завданнями. Але при цьому їх пов’язують взаємовигідні права та зобов’язання для успішного продажу товарів. А ось результати та бізнес-цілі для кожного з них будуть індивідуальні.

При співпраці, обидві сторони угоди мають свої, індивідуальні вигоди та завдання. Тобто глобальні цілі в сторін можуть бути різні, а співпраця ґрунтується на тактичній вигоді.

Партнерство– це вже тісніші ділові відносини, де є набагато більше взаємних зобов’язань і існує пріоритет спільної стратегічної мети над індивідуальними інтересами учасників. У таких ділових відносинах набагато вищий ступінь довіри та відповідальності сторін. При цьому, головна мета та результати бізнесу є загальними та переважають над індивідуальними пріоритетами учасників.

Тому партнерством найчастіше називають відносини між співвласниками компанії. Партнер по бізнесу або, як ще кажуть, бізнес-компаньйон – це та людина, з якою у вас спільні стратегічні цілі та завдання в бізнесі, а ступінь довіри та взаємні зобов’язання значно перевершують відносини з іншими контрагентами.

Таким чином, співпраця – це процес, де є пріоритет тактичної вигоди за індивідуальних стратегічних цілей сторін. А партнерство – це відносини, в яких стратегічна мета має пріоритет над індивідуальними інтересами учасників.

Що обрати – партнерство чи співпрацю?

Питання “що краще – партнерство чи співпраця?” скоріше риторичне. Дуже багато обставин впливають на вибір у кожній конкретній ситуації. Окрім суто комерційних факторів, велику роль відіграють індивідуальні особистісні та психологічні особливості підприємця. Комусь комфортніше відкрити та вести бізнес спільно з партнером, а для когось простіше заробити гроші, будуючи взаємодію у форматі співробітництва, але без серйозних зобов’язань сторін.

Насправді, порівнювати ці два формати ділових відносин не зовсім коректно. По-перше, вони дуже близькі за характером і часто взаємодоповнюючі. А по-друге, не завжди вибір моделі ділових відносин повністю залежить лише від підприємця. Давайте просто розглянемо, які чинники та обставини можуть впливати на партнерство та співпрацю в комерційній діяльності.

Що впливає на модель ділових відносин у бізнесі?

Кваліфікація. Роздумуючи як розпочати бізнес, будь-яка людина оцінює не лише бізнес ідеї, а й власні підприємницькі якості. У світі вкрай мало людей, які можуть професійно розбиратися одночасно в усіх сторонах бізнесу. У кожного підприємця є індивідуальні сильні та слабкі сторони. Обираючи спільний бізнес, можна знайти партнера, що привноситиме знання і досвід, яких бракує. Але це означає, що з партнером доведеться домовлятися про поділ повноважень та умови співпраці.

Сімейний бізнес. Одна з найбільш складних і неоднозначних моделей ведення бізнесу з точки зору відносин між партнерами. Коли людей пов’язують не лише комерційні інтереси, а й особисті стосунки, досить складно зберегти і перше, і друге. З одного боку, ступінь довіри серед близьких людей та родичів може бути дуже високим. А з іншого – перенесення міжособистісних відносин у сферу бізнесу може спричинити великі складнощі. Світова історія знає як приклади успішних компаній сімейного типу, так і гучні скандали на ґрунті бізнесу.

Розмір капіталу. Починаючи бізнес з нуля або купуючи готовий бізнес, одним із суттєвих факторів при виборі моделі ділових відносин є розмір стартового фінансового капіталу. Якщо підприємець має значні грошові ресурси і яскраво виражені індивідуальні лідерські якості, він може обійтися без партнерів. За гроші можна винайняти кваліфікований менеджмент і персонал, а прибуток діставатиметься лише одному власнику компанії.

Ділові зв’язки та знайомства. Не завжди лише гроші мають значення. Корисні ділові зв’язки та знайомства іноді можуть відігравати в комерції дуже значну роль. Тому компаньйон з бізнесу, що має необхідні комерційні контакти, часто не менш важливий, ніж заможний інвестор.

Розподіл навантаження та ризиків. Навіть у найуспішнішого підприємства можуть виникати форс-мажори та ситуації, що вимагають максимальної напруги сил від власника. Ніхто не застрахований від несподіванок у звичайному житті. До того ж, не завжди приємних. Тому не дарма існує прислів’я: “одна голова добре, а дві – краще”. Наявність компаньйонів у бізнесі дозволяє розподілити навантаження та мати якесь підстрахування в разі виникнення проблем.

Як бачите, навіть швидкий аналіз небагатьох чинників, що впливають на модель ділових відносин у бізнесі, показує всю неоднозначність вибору. А на пошук і вибудовування надійних та ефективних ділових відносин іноді йдуть роки. Ми будемо поступово і більш детально розглядати всі сторони ділової співпраці в майбутніх публікаціях, оскільки БізнесМаркет – це інтернет-платформа, де можна не тільки купити чи продати бізнес, а також знайти ділового партнера чи інвестора.

Співпраця та партнерство в бізнесі - Investicii partnerstvo

Інвестор або партнер?

На сайтах для бізнесу можна зустріти багато оголошень про співпрацю та пошук інвесторів або партнерів. У більшості випадків, основна причина пошуку – це потреба в залученні додаткового капіталу для компанії. Але, в чому принципова різниця між інвестором і партнером?

Роль інвестора:

Зазвичай, участь інвестора розглядається тільки у форматі фінансових вкладень. Іншими словами, інвестор може бути якоюсь альтернативою уванню. Тільки на відміну від банківського у, де існують жорсткі та формальні вимоги, співпраця з інвестором може мати більш гнучкий характер.

При цьому, найчастіше, для забезпечення інвестиційних гарантій інвестор входить до складу засновників компанії. Але при цьому, не бере участі в операційному управлінні. А вигода інвестора виражається в певній частці від майбутнього прибутку підприємства чи певній ціні акцій у випадку продажу компанії.

Роль партнера:

Участь партнера не обмежується лише грошовими інвестиціями. На відміну від інвестора, від партнера вимагається безпосереднє залучення до всіх стратегічних бізнес-процесів компанії. При цьому, на партнера повною мірою лягають всі ризики комерційної діяльності.

Але на відміну від інвестора, у компаньйона є набагато більше можливостей впливати на прийняття управлінських рішень та операційну діяльність. Залежно від частки в компанії та домовленостей між співвласниками бізнесу, роль партнера надає ширші повноваження та можливості.

Незалежно від того, хто необхідний для компанії, надає можливість розміщувати пропозиції щодо співпраці та партнерства в будь-яких форматах. На дошці оголошень можна про пошук інвестора або знайти партнера для бізнесу. Завдяки спеціалізації ресурсу, цільова аудиторія ідеально підходить для публікації та пошуку такої інформації.

І на закінчення цієї статті, хочемо поцікавитися думкою наших Користувачів. На вашу думку, які ще чинники впливають на вибір моделі ділових відносин? Як ви вважаєте, що ефективніше – відкрити бізнес самостійно чи вести комерційну діяльність разом з партнерами? Якою ви бачите роль інвестора та компаньйона в бізнесі?

Чекаємо на ваші коментарі та відгуки. Поділіться, будь ласка, своїм досвідом та баченням формату ділової співпраці. А якщо у вас є питання, які ви хотіли б обговорити з іншими підприємцями або експертами БізнесМаркет, ви можете поставити їх у Бізнес Клуб підприємців України. І ми із задоволенням, намагатимемося допомогти вам знайти відповіді.

Поділіться цим:
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Поиск

Клуб підприємців

Обговорення бізнесу України

Задати питання

Допомогти розвитку проекту

Подякувати чи підтримати проект

Подякувати

Подякувати БізнесМаркету

Лучшее на крипторынке

КРИПТОВАЛЮТНЫЕ ПЛОЩАДКИ ТРЕЙДИНГА NEW

 • Рейтинг користувачів 4.9 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа
  Рынки
  Криптовалюта і цифрові активи (630+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, RUB + Visa/Mastercard
  Открыть
  Binance
   
 • Рейтинг користувачів 4.7 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  10+: USD, EURO, GBP та ін., Visa/Mastercard
  Открыть
  FTX
   
 • Рейтинг користувачів 4.5 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти, Ф'ючерси, Індекси, ОТС
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  SWIFT, FewWire, Silvergate, SEPA. Visa/Mastercard – НІ
  Открыть
  Kraken
   
 • Рейтинг користувачів 4.47 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна біржа, обмінник
  Рынки
  Криптовалюта та цифрові активи (700+)
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  UAH, USD, EURO, 40+, Visa/Mastercard, SEPA, Apple Pay, Google Pay та ін.
  Открыть
  KuCoin
   
 • Рейтинг користувачів 4.45 (10 відгуків)
  Тип площадки
  Криптовалютна мега-біржа, Обмінник
  Рынки
  Криптовалюти та цифрові активи
  Лого Visa-MastercardФиатные валюты
  Visa/Mastercard, банківський переказ
  Открыть
  Huobi Global
   

Полезное о бизнесе

Top